Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На бензин-гасне !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На бензин-гасне !!!

    Колеги имам следният проблем.Преди 2 дни ми смениха гарнитурата на главата на колата.След ремонта засега всичко е ОК,освем следното.Колата има газова уредба(обикновенна).Когато не е карана няколко часа(на студен двигател) и я запаля на безнин,ако не я форсирам всичко е ОК,държи си нормални обороти.Но ако подам газ колата сякаш леко се задави и загасне.Като запаля пак и мина веднага на гас няма проблеми като я форсирам.Проблема е само на бензин.След това като я покарам и загрее двигателя този проблем изчезва,докато не изстине отново.Това не ми го правеше преди да сменя гарнитурата.Кажете моля ви какъв може да е проблема,защото иначе след ремонта всичко останало си е супер и дори по-добре отколко преди да ми се наложи да сменям гарнитурата?
    Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

    Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

    #2
    Колега, според мен проблема е във гориво-въздушната смес. Когато подадеш газ, отваряш дросела и пускаш повече въздух. Компютъра трябва да пусне и повече гориво. Предполагам, че това последното не се случва и двигателя гасне поради твърде бедна смес. На газ това не се случва, защото при обикновенна газова, смесеобразуването не се определя от ECU-то. Другото, което трябва да се има в предвид, че на студен двигател не работи ламбдата и няма обратна връзка към компютъра за състава на сместа т.е. той работи на сляпо. Според мен може да се насочиш към следните неща: температурен датчик, TPS или позапушени инжектори. Ако не ти се занимава сам, отиваш на диагностика. Ако имаш мерак - може сам да провериш температурния датчик и TPS с мултимер. Стойности и начина на проверка - в Autodata или сервизното ръководство.
    Fiat Marea 1.8 16V ELX

    Коментар


      #3
      Погледни си темпертурния датчик,при мен ми го правеше това от него.

      Коментар

      Working...
      X