Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.4 работи като дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.4 работи като дизел

    Проблема е че сега като захладня и сутрин работи катодизел 1-2 минути и след това утихва. Имам я от 2 години колата и е винаги така когато захладнее...досега не се е износил вала но ми се струва че стурин не стива до горе достатъчно масло...или е позапушена маслената магистрала или не прави хувао налягане от гумичките да речем...основния ми въпрос е освен да сменя гумичките може ли и да разпробия с някаква ситна боргия отворите на магистралата...а за гумичките ако има някой колега който е правил манипулацията и е някъде около сливен и иска да спечели малко пари да ми пише и ще дойда и да ги сменим Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    И при мен е така не се занимавай само пари на вятъра ще хвърлиш. Вал съм сменил, клапани паснати, сменени бобина, кабели, свещи и т.н. ... никаква промяна. Маслото е Кастрол Магнатек. Нямам проблеми с колата, няма придърпване, разхода ми е нормален... така че не пипам повече докато върви. Единствено по "карбуратора" не съм пипал нищо.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      И при мен е така разхода е нормален, не придърпва стига до прекъсвач никакви грешки няма..ама студен ли е двигателя задължително си чатка 1-2 минути...а странното е че понякога чатка само 5-6 секунди...не знам на кво се дължи тва и колко ще изкара още
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Re: Браво 1.4 работи като дизел

        mitkosoft написа:
        Проблема е че сега като захладня и сутрин работи катодизел 1-2 минути и след това утихва. Имам я от 2 години колата и е винаги така когато захладнее...досега не се е износил вала но ми се струва че стурин не стива до горе достатъчно масло...или е позапушена маслената магистрала или не прави хувао налягане от гумичките да речем...основния ми въпрос е освен да сменя гумичките може ли и да разпробия с някаква ситна боргия отворите на магистралата...а за гумичките ако има някой колега който е правил манипулацията и е някъде около сливен и иска да спечели малко пари да ми пише и ще дойда и да ги сменим
        А с какво масло караш?
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          #5
          ми с 10 на 40 но работата е там че го сменям на 6000км и все различни марки слагам и все едно и също разлика в шума на мотора няма...явно всичко е приста с различни лепенки
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            На какви километри ти е колата?
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              #7
              по километраж е близо 202 000
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #8
                А защо не опиташ с по рядко масло да речем нещо 5W30 или 5W40.Стига разбира се да не го гори.като захладнее времето,маслото се сгъстява.Ако колата ти е с хидравлични повдигачи по трудно се пълнят и от там идва чукането.Ако наистина са ти хидравлични повдигачите е добре да ги разглобиш и да се видят в какво състояние са.Ако се налага да се сменят.
                AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                Kawasaki ER-6n'2012

                Коментар


                  #9
                  хидравлични са повдигачите...но на другите коли повдигач1ите се чуват като метал в метала тука е като дизел
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                  Коментар


                    #10
                    mitkosoft написа:
                    хидравлични са повдигачите...но на другите коли повдигач1ите се чуват като метал в метала тука е като дизел
                    Замислял ли си се за изпускателната система? Може там да има нещо. Пандата например, когато е в преходния режим на загряване, на място, около 1100-1000об/мин. отзад при гърнето се чува нещо подобно, което описваш. А отпред не може да чуеш мотора, че работи. Но вкупето се стряскаш от шума. Забелязъл съм го това защото сутрин я оставям да позагрее. Ако тръгнеш веднага изобщо няма и да разбереш за това. Има го само и единствено на тези обороти. На 1200 си е тихо, на 800 също. Та дали не може да е от генерацията?
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      няма да е от генерацията щото шума се чува отпреде
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #12
                        Ха-ха-ха тука всички са ебати разбирачите,в това вече се убедих.Почти на всички въпроси се отговаря с въпрос или супер тъпо предположение.Вместо някои хора да дадат 20 лв на майстор да им каже какво има,киснат с часове във форума и само си пишат безмислици седмици наред.Смешна работа.

                        Коментар


                          #13
                          jivko3 написа:
                          Ха-ха-ха тука всички са ебати разбирачите,в това вече се убедих.Почти на всички въпроси се отговаря с въпрос или супер тъпо предположение.Вместо някои хора да дадат 20 лв на майстор да им каже какво има,киснат с часове във форума и само си пишат безмислици седмици наред.Смешна работа.
                          Най-лошото на един фиат е да отиде при БГ майстор. Повярвай ми! Често съм по сервизи и майстори ( служебно - свързано с работата ми ) и ако знаеш какви глупости се сипят...не е истина.От друга страна във форума има доста компетентни хора
                          Honda Accord 1.8 115к.с. 96г.
                          Honda Civic 1.5 90к.с. 93г.
                          FIAT Marea 115 '99 1.8 113hP 182.A2.000
                          Powered by Total & Fobos LPG

                          Коментар


                            #14
                            jivko3 написа:
                            Ха-ха-ха тука всички са ебати разбирачите,в това вече се убедих.Почти на всички въпроси се отговаря с въпрос или супер тъпо предположение.Вместо някои хора да дадат 20 лв на майстор да им каже какво има,киснат с часове във форума и само си пишат безмислици седмици наред.Смешна работа.
                            Какво да правя в сервиз?След последното ми ходене ми казаха всичко е наред,а аз казвам,че има нещо,което не е наред.И какво следва?Даваш си парите на вятъра и колата ти не върви или по-лошото е прецакано нещо.В сервиз стъпвам само когато знам какво искам да се смени и гледам как се прави + не мога да се справя сам.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Колега запиши един клип да го чуем това тракане ...
                              Fiat Marea 1.8 16V ELX

                              Коментар

                              Working...
                              X