Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво е мнението Ви за свещите на колата ми?Какво не е наред

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Между другото смених свещите със старите НГК.След около 300км няма разлика в изгарянето ,както е при тези на снимката.Направи ми впечатление,че някои от свещите не бяха добре стегнати,да не кажа че бяха хлабави.Дали е възможно от там да е засмуквало по малко въздух?
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #32
      абе да е засмуквало не знам, ама да е надувало може
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        dudulia написа:
        Bat_M написа:
        здравейте колеги наистина доста интересна тема сте подхванали и аз съм си бил главата с подобен не точно проблем а факт (понеже колата си варви нормално)и аз съм с Г.И. и със две по тъмни и две по светли свещи във същата последователност,разменял съм кабели,свещи,бубини ефекта е точно 0 % всичко си остава така без промяна смених накрая и свещите с нови,кабелите с нови и пак същото но обаче открих причината при копирането на бензиновите времена компа взима под внимание тия двата дето работят както трябва (за газовия комп става вапрос)и не знам по какъв начин леко явно изместват момента на впръскване на другите два понеже знаете че газовите инжектори не работят на 100% времената на бензиновите а си правят собсвени и точно от там някаде се явява проблема свалял съм кабелите който взимат информация от бензиновия комп и веднага ефекта изчезва и всичко си идва на местото но оставам без газ така че се примирих и си карам така но докога не знам(след свалянето на главата имаше поражения не само по свещите а и по клапаните дори и в изпускателните тръби се вижда кой цилиндър как е работил) но май доколкото знам само при италианките газовия инжекцион копва всички времена (дюза по дюза)а не само на един цилиндър като при останалите и това не знам защо се прави колеги.Ако някой е запознат по добре с това нека сподели с нас "тайната"
        Какав ГИ визираш?Според мен това не зависи от марката автомобил,а зависи от марката ГИ.
        Става въпрос за стефанели на фобус,брат ми е със същия инжекцион на ситроен ксара 2.0 16В но там се чете времето само на едната дюза колата също е пълна инжекция (компютър на инжекциона,инжектори.датчици абе всичко е еднакво на двете коли освен метода на четене на времената)и свещите са с еднакъв цвят за разлика от мойте и на колегата

        Коментар


          #34
          Този инжекцион Стефанели, май се оказва проблем! Скоро пусках тема - http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=48922Не съм довършил темата щото още не съм сигурен, но нещата отиват към прегорели клапани!
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар

          Working...
          X