Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странна промяна на обороти при 1,6 двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странна промяна на обороти при 1,6 двигател

    Колеги,имам следният проблем:При подаване на газ до около 1800 оборота (при спрял автомобил) и задържане педала на газта моторът започва да работи леко неравномерно,след което в рамките на няколко секунди достига до 2400-2500 оборота,като педала на газта е задържан на същото положение.Освен това при каране на скорост (най-вече втора или трета) около тези обороти има едно предърпване,като понякога е много силно лашкане,все едно натискаш и пускаш газта.Съмненията са ми в ТПС,защото стойностите му са 800-2100Ома, а в аутодата са 0-1200.Изключвам вариант дюзи,защото го прави както на газ,така и на бензин. С ГИ съм,от където следва,че работата на бензин влияе пряко върху работата на газ.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    здр. колега аз съм със същата комбинация бензин инжекцион и имах подобен проблем но добре че се появи още като монтирах газовата и ми започна да предарпва около 2000-2200 в тоя диапазон някаде,ми оправихме го със нови кабели и свещи след два три месеца пак ми се появи оказа се че това което ми сложиха във фобус (там ми е монтиран инжекциона) са ми сложили(продали) ментета от всякаде и пак нови кабели нови свещи и от тогава нямам тоя проблем и всичко си е в ред

    Коментар


      #3
      Не мисля,че проблема е в запалителната система,защото кабелите са ми на няколко месеца,Беру оригинални.Свещите са по-стари,но пак са оригинални Беру платинум.
      Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
      Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

      Коментар


        #4
        приател ми донесе ми бошки от германия,за около 2000 км две ми бяха избили
        фиат Мареа 1.8 комби

        Коментар


          #5
          Колега не знам какво са ти донесли,но как си обясняваш увеличаването на оборотите с около 800 при едно и също положение на педала на газта?
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            аз си го обеснявам със спирането на работа или лоша работа на някой от цилиндрите(при 1.6 16 в винаги работят по два едновремено 1-4 и 2-3)така че ако има един цилиндър да не е в ред се влияе и другия от него заради двойната искра но ако искаш отиди на една диагностика но не на EKUто а на запалителната система и там ще кажат как е положението и дали всичко е в ред (стенда е от тия старите дето се правеха центровки на жигулите и ладите на времето или газ анализатор май пак върши същата работа но не съм сигурен)успех от мен и безаварийно каране

            Коментар


              #7
              Re: Странна промяна на обороти при 1,6 двигател

              dudulia написа:
              ...Съмненията са ми в ТПС,защото стойностите му са 800-2100Ома, а в аутодата са 0-1200...
              Тук Аутодата бърка и твоя си е наред. Стойноста му трябва да се мени от 800-900 до 2100-2200. Калпави са дюзите на този мотор и това си е. Няколко пъти пускаш такава тема, ако не се лъжа. На такъв проблем няма какво толкова да му се обръща внимание. Лично мнение. Ако беше сложил обикновена газова нямаше да имаш такива грижи на газ, но това е друга тема.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар

              Working...
              X