Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем при Фиат темпра 1.6.и.е.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем при Фиат темпра 1.6.и.е.

    здр. колеги днес разбрах за този форум и то не при добри обстоятелства значи карам фиат темпра 1.6.и.е. но(ето го голямото но) загледах,че почва да ми свети лампата на маслото а то е сменено преди 5000-6000 км.(проверено на студен двигател има си масло не е проблема да е без масло) не тече под колата интересното беше че свети само когато е изклучена от скорост а когато е на скорост спира да свети днес смених датчика на маслото и продължава да свети.Кажете какъв е проблема дали е във сегментите или няма компресия

    #2
    Колега данеби да се мъчи да гасне колата и затова да свети.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Колега,първо си смени маслото,може да е от него.Ако продължава да свети лампата провери налягането в някой сервиз,ама работата тогава върви към помпа или лагери(ако оборотите на празен ход са нормални).
      Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

      Коментар


        #4
        lu40 написа:
        Колега,първо си смени маслото,може да е от него.Ако продължава да свети лампата провери налягането в някой сервиз,ама работата тогава върви към помпа или лагери(ако оборотите на празен ход са нормални).
        Човека е мнооого прав. Маслото ти е малко грешно... кажи какво е?
        Fiat Tipo 1,6i.e.
        Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

        Коментар


          #5
          фиат

          да де ама маслото е сменено. Не се мъчи да загасне(работи добре) ,(стъпковото моторче е сменено преди 2 месеца)даже не е се отразило на вървенето на колата.Маслото е bp или vp (ама не съм сигурен) мисля че дадох към 90 лв. във ВИП сервиза в младост за него

          Коментар


            #6
            защо ли имам чувството че за 90 лева са то набутали някоя полусинтетика или пълна синтетика. аз такъв мотор го карах 2 години с Валволин 15W40 и 1 година с Мобил 15W40.Ако са сложили някое 10W40 или още по тънко нищо чудно за това да е проблема. макар че тогава трябваше и да похарчва от него помалко. Погледни какво са сипали и може да ти отпадне ходенето да ти мерят налягането на маслената помпа.УСПЕХ!
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              не мисля че проблема ти е в маслото, но все пак по-компетентните да се изкажат. Аз клоня към помпата, но дано да греша.
              Мареа 1,6 16V

              Коментар


                #8
                Колеги стига с тези митове по маслата. 10W40 и 15W40 при загрял мотор имат еднакъв работен визкозитет. Пълната синтетика, синтетиката и полусинтетиката са по-стабилни по вискозитет масла от минералното. Ако маслото е синтетично и не е менте колегата може само да се радва. Не е в него проблема. Освен това е минал вече доста километри с него и сега чак му присветва лампата. Е ако маслото е менте е друг филма, проблема може да е в него. Какво е маслото?
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  бях възпрепятстван да пиша дълго време за това се забавих маслото е 15W-40 BP M.F B.F и днес останових 4е в ниски обороти на скорост премигва лампата а във високи не свети а когато е изклучена (от скорост) се получава същото

                  Коментар


                    #10
                    А какъв маслен филтър си сложил?
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Да не би маслената магистрала да се е позапушила? То ако е "тънко" маслото ще го гори, едва ли е от това...
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        за филтера нямам представа какъв е но тази събота ще легна да видя

                        Коментар


                          #13
                          gengaro написа:
                          за филтера нямам представа какъв е но тази събота ще легна да видя
                          Направо го смени, че има голяма вероятност да е от него.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            филтера е champion

                            Коментар

                            Working...
                            X