Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Леко виене на студен двигател

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Леко виене на студен двигател

    Здравейте, от 2,3 дни като запаля колата сутрин и след работа(когато е напълно студена) се чува една смеска от скърцане,свирене,виене и стържeне.Като подавам газ звука не се променя!Звука се чува някаде под,или до АБС-а и акумулатора.P.S. Одеве към 17 часа като запалих колата(беше изстинала напълно) и започна да свирука(равномерно свирене,дори и когато подавах газ си го имаше) и изчезна едва като тръгнах,като превключих на 2-ра и спря постепенно. А след това като спирах до магазина и запалих изобщо не "свиреше". Вчера след работа също стържеше,но на интервали и спираше,а днес постоянно,докато не тръгнах Кажете какво се намира на това място,тъй като проблема ми като че ли не е от ремък?! Възможно ли е да е нещо от съединителя...да е изтъркал феродото...,след като при мен стърже само когато е на свободна не би трябвало съединителя да е виновник
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    #2
    Айде де 30 човека погледнахте и никой не се престраши да каже какво има около акумулатора дето може да престъргва и вие!?
    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

    Коментар


      #3
      Като натиснеш съединителя спирали да стърже!?Възможно е и скоростната кутия да вие...но дано не съм прав!
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Ами сутринта като запалих и пробвах с натискане на съединителя,обаче звука си го имаше,спираше и почваше,но не в синхрон с натискането на съединителя. И да поясна,че по-скоро СТЪРЖЕ,а не свири! Дали не е стартера виновник?Там ли се намира някъде? Защото и той по принцип ми пристъргва,но само в момента на запалване(на студена кола) и за 1-2 сек. спира
        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

        Коментар


          #5
          Погледни около ремъка на алтернатор, компресор климатик и т.н.

          Коментар


            #6
            Аз залагам това да е от водната помпа,имал съм такъв случай.........на студено докато вие,изгаси двигателя и опитай с ръка да видиш дали има луфт самата шайба и пиши.....много е възможно да е именно това.

            Коментар


              #7
              Еми ако шайба не трябва ли да вие постоянно?Защо не запалиш когато е студена и не вдигнеш капака да погледнеш от къде горе доло идва шумът?Да нямаш хлабъв ремък..
              [URL=http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=viu1250518520f.jpg

              Коментар


                #8
                Не трябва,при мен виеше на студено само първите-3-4 мин .

                Коментар


                  #9
                  Водната помпа я сменях пролетта с "Валео" и много добре помня как виеше..... Това стържи и както казах,отварял съм капака, и вие някаде от ляво на ABS-а,над шпилката от която се регулира съединителя
                  Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                  Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                  Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                  Коментар


                    #10
                    Да си довърша и тази тема- виенето е било от аксиален лагер на съединителя (лятото го нямаше, но пък наскоро го смених и беше доста зле) за сега такъв звук повече не съм чувал
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар


                      #11
                      с какво масло караш.ако е гъсто зимата нормално да стартира по шумно.или лагера на съединителя да е тръгнал.
                      bravo 1.6

                      Коментар


                        #12
                        Вече написах какво е... да беше отговорил 2009 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                        Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                        Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                        Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                        Коментар

                        Working...
                        X