Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

При проблем с горивна помпа - ФиатБрава 1,6 103к.,1995 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При проблем с горивна помпа - ФиатБрава 1,6 103к.,1995 г.

    При проблем с горивната помпа на ФиатБрава 1,6 103к.,1995 г. - КАКВО МИ ПРЕДСТОИ ДА НАПРАВЯ И КОЛКО щЕ МИ СТРУВА - ОРИЕНТИРОВЪЧНО ?!... Реално ли е наистина при проблем - не палене, причината да е горивната помпа - по-късно теглихме колата, опитах се да я запаля в момент на тегленето - неуспях, но от място след това си запали, след това върша си работа , пали си , но съм сигурен 90% че утре сутринта пак ще ми се издъни . Така и не се рзбра какъв ми е проблема !

    #2
    За мен горивната помпа или работи или не! По-скоро е контактна история или датчик!
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Danchojn написа:
      За мен горивната помпа или работи или не! По-скоро е контактна история или датчик!
      ... Ако е датчик , къде се намира и има ли начин да го проверя дали е от него ?!

      Коментар


        #4
        Все пак трябва да е сигурно дали помпата работи или не! Обаче май работи? Моя съвет е да прегледате буксите на помпата. Сутрин когато е проблема, чува ли се бръмченето от помпата? В момент, в който не иска да запали извадете една лула и с помоща на свещ проверете има ли искри!
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          Danchojn написа:
          Все пак трябва да е сигурно дали помпата работи или не! Обаче май работи? Моя съвет е да прегледате буксите на помпата. Сутрин когато е проблема, чува ли се бръмченето от помпата? В момент, в който не иска да запали извадете една лула и с помоща на свещ проверете има ли искри!
          Добре, ако има искра значи работи, а в противен случай не - така ли да разбера !?Какво следва след това ... ?!

          Коментар


            #6
            Дори да чуваш помпата да бръмчи това не значи че създава нужното налягане в горивната система. Трябва да се провери с манометър какво налягане създава помпата и така ще разбереш дали проблема е в нея.
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              Re: При проблем с горивна помпа - ФиатБрава 1,6 103к.,1995 г

              Rizov написа:
              При проблем с горивната помпа на ФиатБрава 1,6 103к.,1995 г. - КАКВО МИ ПРЕДСТОИ ДА НАПРАВЯ И КОЛКО щЕ МИ СТРУВА - ОРИЕНТИРОВЪЧНО ?!... Реално ли е наистина при проблем - не палене, причината да е горивната помпа - по-късно теглихме колата, опитах се да я запаля в момент на тегленето - неуспях, но от място след това си запали, след това върша си работа , пали си , но съм сигурен 90% че утре сутринта пак ще ми се издъни . Така и не се рзбра какъв ми е проблема !
              аз имах същият проблем колата палеше когато си иска.Дърпаха ме и какво ли не,докато не премерих ме налягането и то беше 1 бар,а трябва да е 3.Смених помпата и нещата се оправиха.Новата ми излезе 120 лв.Марката не я помня.

              Коментар


                #8
                Ясно. Но тя ми прави този проблем : първи път беше пак скоро и сутрин когато беше по-студено , направи проблема но запали и от тогава си пали перфекно втория път е днес сутринта , по-горе съм написъл ... и след като я запалих без проблем до сега, карах, палих си я все едно нищо не е имало сутринта !!! ... Незнам ... Дали не е от студа най-вече ?!

                Коментар


                  #9
                  Rizov написа:
                  Ясно. Но тя ми прави този проблем : първи път беше пак скоро и сутрин когато беше по-студено , направи проблема но запали и от тогава си пали перфекно втория път е днес сутринта , по-горе съм написъл ... и след като я запалих без проблем до сега, карах, палих си я все едно нищо не е имало сутринта !!! ... Незнам ... Дали не е от студа най-вече ?!
                  Не,не! Това не ми прилича на проблем с бензиновата помпа- нещо друго е мисля аз.
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #10
                    VooDoo написа:
                    Rizov написа:
                    Ясно. Но тя ми прави този проблем : първи път беше пак скоро и сутрин когато беше по-студено , направи проблема но запали и от тогава си пали перфекно втория път е днес сутринта , по-горе съм написъл ... и след като я запалих без проблем до сега, карах, палих си я все едно нищо не е имало сутринта !!! ... Незнам ... Дали не е от студа най-вече ?!
                    Не,не! Това не ми прилича на проблем с бензиновата помпа- нещо друго е мисля аз.
                    И аз в това се съмнявам, нещо свързано с температурата, студа, но какво може да е като варианти ?!

                    Коментар


                      #11
                      Не знам какво може да е, но не ми се вярва проблема да е в по-ниските температури. Все пак 3-4 градуса не е някаква много ниска температура. Най-добре я занеси при някой дето разбира от италиански автомобили да ти направи диагностика. Може проблема да се окаже нещо дребно.
                      SEAT Leon Cupra 300
                      Triumph Street Triple 765 R

                      Коментар


                        #12
                        VooDoo написа:
                        Не знам какво може да е, но не ми се вярва проблема да е в по-ниските температури. Все пак 3-4 градуса не е някаква много ниска температура. Най-добре я занеси при някой дето разбира от италиански автомобили да ти направи диагностика. Може проблема да се окаже нещо дребно.
                        А възможно ли е да е горивен филтър ? Защото съм взел колата май , но не съм сменял горивния филтър ...

                        Коментар


                          #13
                          Rizov написа:
                          А възможно ли е да е горивен филтър ? Защото съм взел колата май , но не съм сменял горивния филтър ...
                          По принцип е възможно, но ако филтъра е задръстен би трябвало да не може да запали колата. Но ако не си го сменял въобще няма да е лошо да започнеш от там. Може пък и там да е проблема- кой знае.
                          SEAT Leon Cupra 300
                          Triumph Street Triple 765 R

                          Коментар


                            #14
                            Май от него ще почна, а къде мога да го намеря( закупя) и колко струва и с труд на монтьор ...

                            Коментар


                              #15
                              Rizov написа:
                              Май от него ще почна, а къде мога да го намеря( закупя) и колко струва и с труд на монтьор ...
                              Със сигурност няма да го намериш в някоя аптека . http://axm-auto.com/
                              SEAT Leon Cupra 300
                              Triumph Street Triple 765 R

                              Коментар

                              Working...
                              X