Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Падане на обороти на фиат Брава 1.6 103 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Падане на обороти на фиат Брава 1.6 103 коня

    Здравейте.Имам следния проблем.Когато карам и освобдя от скорост оборите ми падат почти до нулата и се усеща как колата почва да тресе но това става за секунда и след това се вдигат до нормалното. Като ми правиха диагностиката и гледахме на компютъра разпечатката от данните никъде оборотите не падат под 800, но в действителност не е така. Сменях датчика при скоростната кутия но нямаше никакъв резултат. Някой да има същия или подобен проблем. То това не ме дразни но понякога гасне и то в неподходящи моменти и се надявам някой да може да помогне.

    #2
    Може би стъпков мотор или TPS или и двете.
    Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

    Коментар


      #3
      Стъпковото моторче съм го чистил и предполагам че не е от него. А не мога да разбера защо като се закачи на компютъра не показва оборите да падат под 800

      Коментар


        #4
        На кво я караш газ, бензин?
        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

        Коментар


          #5
          На газ но проблема си го имаше и преди да сложа газта

          Коментар


            #6
            Пробвай да сложиш работещи TPS и стъпков мотор от някой твой познат и виж кво ще стане. Аз имах дълго време проблеми с тия обороти и се оказа TPS, само че при мен шаваха нагоре надолу от 1500- 500. Как пали колата като е топла и студена?
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #7
              Колата си пали добре и при топла и студена, но имам и следния пролем.Докато е студена като подам газ забива муцуната и глъхне. Водих я на майстор и се оказа че нямам почти никакви изгорели газове, т.е. бедна смес и се чудя дали двете неща нямат общо

              Коментар

              Working...
              X