Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със запалването! - ФиатБрава 1,6 103к. , 1995 г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Утре ще я прегледаме точно сутринта когато не пали в сервиза - трябва да се знае че след като запали веднъж, проблеми нямам да я паля и изгасям за останалата част от деня, а и съм много доволен от работата й като изключим този проблем !

    Коментар


      #17
      Rizov написа:
      Утре ще я прегледаме точно сутринта когато не пали в сервиза - трябва да се знае че след като запали веднъж, проблеми нямам да я паля и изгасям за останалата част от деня, а и съм много доволен от работата й като изключим този проблем !
      братко - те в сервиза и следобяд да я запалят пак трябва да знаят защо не пали сутрин
      Fiat Tipo 1,6i.e.
      Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

      Коментар


        #18
        Тази сутрин бе топло - 5градуса - бях 95% сигурен че ще запали. В 09.00 техника дойде, влезе и с първото завъртане на ключа запали като нова ! ... Утре ще бъде -2 градоса, пак ще я оставя в сервиза , тогава вече ще я прегледаме докато имаме проблема налице и ще трябва да установим защо прави това нещо ...

        Коментар


          #19
          Rizov написа:
          Тази сутрин бе топло - 5градуса - бях 95% сигурен че ще запали. В 09.00 техника дойде, влезе и с първото завъртане на ключа запали като нова ! ... Утре ще бъде -2 градоса, пак ще я оставя в сервиза , тогава вече ще я прегледаме докато имаме проблема налице и ще трябва да установим защо прави това нещо ...
          Тази тест диагноза на запалване ми хареса. Този майстор да не се е появил с машина на времето от 1980 година? Двигателя ти трябва да пали в диапазона от + 90 градуса целзии (топъл двигател) до -10 градуса целзии по един и същ начин! Провери си колата на КОМПЮТЪР - а не с майстор дето чака да стане 09:00 за да види как ще запали днес
          Fiat Tipo 1,6i.e.
          Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

          Коментар


            #20
            FOBOS написа:
            Rizov написа:
            Тази сутрин бе топло - 5градуса - бях 95% сигурен че ще запали. В 09.00 техника дойде, влезе и с първото завъртане на ключа запали като нова ! ... Утре ще бъде -2 градоса, пак ще я оставя в сервиза , тогава вече ще я прегледаме докато имаме проблема налице и ще трябва да установим защо прави това нещо ...
            Тази тест диагноза на запалване ми хареса. Този майстор да не се е появил с машина на времето от 1980 година? Двигателя ти трябва да пали в диапазона от + 90 градуса целзии (топъл двигател) до -10 градуса целзии по един и същ начин! Провери си колата на КОМПЮТЪР - а не с майстор дето чака да стане 09:00 за да види как ще запали днес
            Диагностика съм правил преди пет месеца, тогава смених - бубина, сонда, свещи - тогава имах други проблеми, оправиха се след подмяната, а колата показа работа в норми при прегледа след това. Не мисля че имам нужда в момента от комп. диагностика. Ще подменя горивния филтър , който не съм сменял, ще използвам и добавка към горивото за прочистване на горивната система. ... В крайна сметка остава ако не се реши с това проблема, подмяна на горивната помпа - това мисля аз .

            Коментар


              #21
              ... Подмених горивния филтър ( мисля че стария който изхвърлих е от самото начало - 1995г.) - има промяна, при подаване на газ я усещам по-пъргава ... Надявам се утре сутринта да е студено и да запали перфектно - ще видим !

              Коментар


                #22
                Колега сипи малко спирт за горени в резервара . Можи да има вода в резервара, макар че ако има вода ще прекъсва и на празен ход. А за бензинова помпа по надола трябва да има много теми,и аз пуснах тема ако изкаш погледния . Аз патих миналия месиц смениха помпата но пак не изкаше да пали. Изчистеха резорвара и колата се оправи. Иначи и моита нещеши да пали но нямаше и мошност. Успех и безаварийно каране .
                Fiat Bravo 1.6 16V SX Бензин 97г 103 к.с. Метан
                Fiat PUNTO MKII 1.2 8V. 60к.2000г

                Коментар


                  #23
                  Добре е да погледнеш какво налягане ти дава помпата от резервоара. Ако е слабо значи е за смяна. Сипи и V-Power и покарай поне 100тина км с него да видим...
                  Fiat Tipo 1,6i.e.
                  Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

                  Коментар


                    #24
                    Благодаря Ви за съветите ще имам всичко в предвид! ... За сега : смених горивния филтър - 14лв. + 15труд, но смениха ми и датчика 11лв. за задна - светлините , колата работи в правилните обороти, по-пъргава, звукът от двигателея е добър, пали, но чакам по-студени дни за да видим ще имам ли проблем .

                    Коментар


                      #25
                      Rizov написа:
                      Благодаря Ви за съветите ще имам всичко в предвид! ... За сега : смених горивния филтър - 14лв. + 15труд, но смениха ми и датчика 11лв. за задна - светлините , колата работи в правилните обороти, по-пъргава, звукът от двигателея е добър, пали, но чакам по-студени дни за да видим ще имам ли проблем .
                      А браво, и мойта като мина през чичо доктор ми харесва повече...
                      Fiat Tipo 1,6i.e.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

                      Коментар


                        #26
                        FOBOS написа:
                        Rizov написа:
                        Благодаря Ви за съветите ще имам всичко в предвид! ... За сега : смених горивния филтър - 14лв. + 15труд, но смениха ми и датчика 11лв. за задна - светлините , колата работи в правилните обороти, по-пъргава, звукът от двигателея е добър, пали, но чакам по-студени дни за да видим ще имам ли проблем .
                        А браво, и мойта като мина през чичо доктор ми харесва повече...
                        Да, друго е, но все пак чакам студ да настане и тогава ще видим, сега обаче може малко да му отпусним края

                        Коментар

                        Working...
                        X