Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зацепването на ангренажния ремък и белезите му Типо-1,6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Зацепването на ангренажния ремък и белезите му Типо-1,6

    Здравейте на всички интересува ме зацепването на ангренажния ремък защото ми се скъса и на кои белези трябва да е центровката защото са много белезите и го въртях как ли не. Говоря за Фиат Типо 1,6 бензин не е вентилиран/двувалка/ Почвам да изброявам белезите; 1.Колянов вал има 3 бр. белега - 0 ,4 ,10 2.Маховика има 2 бр.белези - 0 и черта 3.За разпределителния вал то се знае триъгълни4ето трябва да пасне на чертичката. Та въпроса ми е следния кое къде трябва да е и на кой белег. Ходих по сервизи и ми викат 4е трябвало да бъде 000 демек на нулите трябвало да бъде но уви нищо не стана ако някой може да ми каже как точно трябва да е ще му бъда мн.благодарен.

    #2
    Къде ти седи делкото,иначе трябва долу на маховика да е на 0 а горе на разпределителния си има капаче с пъпка,ако си с долното делко трябва да се зацепи и то.

    Коментар


      #3
      Делкото е горе.Има 3 чертички на скоростите на кожуха и тази 0 на коя от чертите седиА долу на коляновия вал на шаибата за какво са тезу градуси/деления/-10 ,4 ,0 и къде трябва да седи там освен на ръбчето-10 ,4 или 0.

      Коментар


        #4
        Надявам се това да ти е в помощ.
        Прикачени файлове
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          Това дето си го дал е за 1.4 и 1.6 едновалка.
          N.Y. State of Mind

          Коментар


            #6
            sachma написа:
            Това дето си го дал е за 1.4 и 1.6 едновалка.
            Абсолютно. Помислих, че става дума за такъв мотор. Реално, въпреки, че имам подробен менуал за Типо, аз 1.6 двувалка в него не намерих Само 1.8 и 2.0...@edit: Оказва се, че инфото точно за този двигател (1.6, двувалка) е много оскъдно. Опитах се да намеря в обичайните места, но нищо няма... Дано някой да разполага с точната схема.Двигателя с код 149.С2.046 ли е? Да не би ремъка да задвижва само единия вал, а той чрез зъбна предавка да върти и другия?
            Fiat Marea 1.8i 16V
            Fiat Tipo 1.4i 8V
            Fiat Punto 1.6i 8V
            www.italauto-bg.net/forum/

            Коментар


              #7
              Видях картинката но точно на най-долната картинка има 3 чертички и точно за тях ви говоря че са ;0 ,4 ,10на коя чертичка трябва да е белега.Искам да питам за клапаните реглаж прави ли им се?

              Коментар


                #8
                Ходих по сервизи и ми викат 4е трябвало да бъде 000 демек на нулите трябвало да бъде но уви нищо не стана...
                Само ремъка ли сменяваш или сваляхте и главата след скъсването. Клапани, водачи сменявахте ли? Защото си мисля, че ако се надяваш само с нов ремък да минеш - няма да стане . Ако клапаните са сменявани - да, прави им се реглаж. Ако не са - не, не им се прави, но вероятността да не се срещнат с буталата и да оцелеят е 5%< (според мен).
                AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                Коментар


                  #9
                  нулата е за центровка на разпределителния вал белезите а 4 и 10 е колко предварение искаш кат центроваш делкото това е

                  Коментар


                    #10
                    нулата е за центровка на разпределителния вал белезите а 4 и 10 е колко предварение искаш кат центроваш делкото това е

                    Коментар


                      #11
                      с 10лв газ минавам 60км при центровка на 0 на маховика на 3-то деление откъм радиатора та въпроса ми е на какво се дължи това даже е с нов въздушен филтър и колата пали трудно

                      Коментар


                        #12
                        Какъв трябва да е луфта на клапаните ако някой знае да пише

                        Коментар


                          #13
                          В AutoData ги дават 0,45 на всм. и 0,50 на изпускателните (на студен мотор!).
                          AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
                          AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
                          FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

                          Коментар

                          Working...
                          X