Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям разход Брава 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям разход Брава 1.4

    Колеги преди 7 дни си взех Брава 1.4 12V.Притеснява ме разхода на колата-около 14-15 на сто в града,а изобщо не я насъпвам,ама ни най-малко,стилът ми на каране не е такъв.От какво може да е?

    #2
    температурен датчик, не добре работещ цилиндър

    Коментар


      #3
      Колата загрява нормално -за 5 мин.И като загрее седи точно по средата стрелката,оборотите падат на 900 за 2 минути,т.е. идеални за празен ход.Това значи ли ,че температурният датчик е наред?Термостата го смениха заедно с филтри и ремъци още като я взех,защото майстора ми е познат и откри че не работеше,показа ми и решихме да го смениме.

      Коментар


        #4
        Първо кажи как си засякъл разхода, в София с тоя двигател 10-11л е нормален разход, че даже и нисък.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          A с колко датчика ти е термостата?
          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

          Коментар


            #6
            Еми не в голям трафик,не в неистови задръствания и пак за майтап гълта около 15 на 100.Датчика на термостата беше един,син на цвят,но не съм го сменял,понеже загрява и отчита нормално.Или бъркам?.Някакви предположения?Може ли ламбдата да е причина?

            Коментар


              #7

              Коментар


                #8
                Иди на диагностика - мисля че е уанда( или там както точно се пишеше) сондата !!! Аз имах същия проблем, смених я, сега съм в норми !

                Коментар


                  #9
                  Засичането как направи пълно пълно на една и съща бензиностанция и за какъв преход?
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Засичането на градския разход като цяло не мисля че може да се засече с точност.На моето Браво варира от 8-12л./100км. в зависимост от сезона, натовареността на трафика и още куп фактори.За това си казвам средно ми гори 10/100 и това е.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      batproho написа:
                      Засичането на градския разход като цяло не мисля че може да се засече с точност.На моето Браво варира от 8-12л./100км. в зависимост от сезона, натовареността на трафика и още куп фактори.За това си казвам средно ми гори 10/100 и това е.
                      Абсолютно вярно, особено като добавя че и доста време ми работи на място а аз си седя на топличко и мога да ги подмина 12/100.Имайте в предвид също, че при този мотор ламбда сондата не се взима под внимание до достигане на 75-80 градуса на мотора. Това съм го гледал многократно с Виза. До достигане на тази температура мотора си работи по предварително зададен режим от ЕКУ-то без да взима в предвид показанията от ламбда сондата. Или при моето градско от 3км до работата точно достигам 90 градуса, стрелката е в средата и гася - през повечето време колата си работи без да коригира сместа по показанията на ламбдата и в момента, в който започне да ги гледа аз я гася или като стане най-икономична свършва пътуването.За това многократно сме коментирали, че се засича извънградски разход и ако той е в норми и ЕКУ-то не записва никакви грешки и всички датчици работят, то всичко е ОК по колата.
                      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря за отговорите,ще сменя Ламбдата,така или иначе на диагностиката ми казаха че се държи едва едва в норми и на моменти излиза.Може и температурен датчик да сменя,15 лв.А може и колата да сменя,ще видим.Голям трошляк излиза засега.Не върви изобщо като за 1.4 ,а харчи като трактор Беларус

                        Коментар


                          #13
                          Колега не бързай,този двигател има често проблем с разпределителният вал.Търка го от недостатъчно омасляване.Оттам идва и проблема с разхода и вървежа.Сменяш го и си бомба.Ама първо трябва да видиш в какво състояние е!Ако е зле ремонта е към 700-800 лв да знаеш...(колкото е и разликата да я продадеш и да си вземеш по-читава кола)

                          Коментар


                            #14
                            колега и приен е сащата работа. Егати колата направо ме разбива с разход имам я от мва месеца и невярвам колко харчи.60 лева 250 километра смесено градско до 3500 оборота изванградско 100-120

                            Коментар


                              #15
                              jivko3 написа:
                              Голям трошляк излиза засега.Не върви изобщо като за 1.4 ,а харчи като трактор Беларус
                              Колеги, колкото по-бързо им поставите по едно газово с 20-25 л бутилчЕ толкова по-добре за сегашните цени на горивата, имах един еспейс дето ми гореше 17-20/100 и с едно газово отиде на 10/100 газ, нещо като рекорд при тая марка, ако прочетете какъв разход имат ще ви втресе... На бензин може да гори душмански, но на газ спада разхода до нормални стойности.
                              Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                              Коментар

                              Working...
                              X