Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.8 - нестабилни обороти, гасне - Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.8 - нестабилни обороти, гасне - Решено

    Здравейте колеги от бензиновия отдел имам много странен проблем с колата на бащата .... отбелязвам .... Браво 1.8 16В (газ/бензин)На газ работи перфектно ... но като прехвърлиш на бензин оборотите започват да играят нагоре надоло (под и над 900) и като натиснеш педала на газтта има едно замисляне около 1-2 сек. преди да се изфорсира двигателя .... а ако не натиснеш газта .... започват да падат и гасне .... като проблем ми е много непознато .... разкачах стъпковото моторче ... чистих го ... без резултат .... надявам се да ми помогнете ....
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    #2
    По-скоро зацапани дюзи....сложи една добавка за чистене на дюзите.Препоръчвам ти на Slelenia мисля че Clean или нещо такова беше.Успех
    Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
    Fiat Marea 1.6 16v 99

    Коментар


      #3
      колеги след една разходка до сервиза на Фиат в Благоевград се установи че колата е за бензинова помпа .... та ремонта излезна 100лв бензинова помпа втора ръкаи 30лв. майсторлък (за мен разбирасе защото я смених сам) и отново си имаме бегачка вкъщи
      AUDI 1.8 20V TURBO
      ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        ivan_dice написа:
        колеги след една разходка до сервиза на Фиат в Благоевград се установи че колата е за бензинова помпа .... та ремонта излезна 100лв бензинова помпа втора ръкаи 30лв. майсторлък (за мен разбирасе защото я смених сам) и отново си имаме бегачка вкъщи
        Незнам защо, но на доста хора им е проблема в бензиновата помпа....Един пример само ще дам: 1. Кола "А" отива в сериз за гаснене и проблем с тоците.2. На кола "А" нищо и няма, но и чистят грешките, чистят филтрите и други подобни - всичко и е ОК. НО и заменят бензиновата помпа със вече неработеща...3. На кола "Б" не и работи нещо по горивната система, в последствие влиза в същия севриз.4. Кола "Б" влиза в сериза - слагат и помпата от кола "А" 5. Кола "А" остава с вечен проблем, а кола "Б" печели бонус - работеща безинова помпа... но пък и заменят водната помпа или динамото от кола "В"..6. Проблема остава в две от постъпили три за ремонт... 7. Няма оправия Минават няколко месеца - не повече от 6 и пак в сервиза
        Fiat Tipo 1,6i.e.
        Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

        Коментар

        Working...
        X