Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странна промяна на оборотите? Дали не е от МАП-а?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странна промяна на оборотите? Дали не е от МАП-а?

    Колеги от доста време не мога да намеря разрешаване на следният проблем.При подаване на газ и задържане на 3000 оборота циклично настъпва пад на оборотите с около 200 до 2800 и след това отново отиват на 3000.Това мисля,че е резултат от странно намаляне на инжекторното време до 0,00 мсек. за по-малко от секунда и последващата им нормална работа.На какво може да се дължи този проблем.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    #2
    Много е възможно да е стъпков мотор, но най-вярно ще каже диагностиката. Успех!
    Bravo 1.2 is my space!!!

    Коментар


      #3
      Поизтъркани писти на TPS...?
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Възможно е.Не съм го свалял.Сваля ли се това чудо и има ли нужда от някаква калибровка след това?
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          сваля се, да. Гледам, че си с 2 еднакви мотора, моя съвет е направо ги разменяй и гледай кога ще се оправи, като сменяш ступково и TPS откачай акумолатора за по 30 мин, и след това самоадаптация.
          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

          Коментар


            #6
            промqна ж оборотите

            здравеите колеги имам странен проблем с оборотите на фиат брава 1.2 подарза високи обототи и не знам за какво смениж електрониката на стапкович мотор но не се оправи не знам от какво е помагаите

            Коментар


              #7
              Колеги,мам питане за стойностите ,които трябва да отчита ТПС-а при температура около 20 градуса. Става въпрос за двигател на брава 1,6 ,16 клапана. В аутодата дават стойности 0-1800 Ома, а в сървис менюала стойности 0-1200 Ома?При мен стойностите са 900-1900Ома.Явно този датчик не е наред.Какви симптоми трябва да се проявят?Може ли това да доведе до завишен разход?
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                1900 нее зле, не вярвам да е от него
                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                Втората......пак същата!
                (_-_)______////_______(_-_)
                Punto75-Вече на жената!
                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                Коментар

                Working...
                X