Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как се сменя инжектор на 1,6 16 в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как се сменя инжектор на 1,6 16 в

    Здравейте, смених един инжектор тези и реших да напиша процедурата. За съжаление снимки нямам, защото не ми беше до това, а и бях сам. Та:1. разкачат се всички куплунзи от колектора /степ мотор, тпс, темп датчик/ и всички маркучи от него. 2 Разкачат се двата болта, които държат стойката на бензиновите маркучи, намират се до хидравличната помпа. 3. Почва се колектора- има 2 болта назад, над кабелите на свещите /10 -ка/, отпред, където се съединияват колекторите има 4 болта еврейска звезда Т40, отвиват се. Маха се и един болт 13-ка, пак държи двата колектора заедно. Откачат се и тръбите за наливане на маслоти и на пръчката.4 Махате кабелите на свещите5 Колектора се отлепя, има 4 гумени уплътнения за многократна употреба6 След като се махне колектора се вижда спокойно рейката, която е на 2 болта еврейска звезда Т25.7. След отвиването на горните болтове с дърпане и помощ на лост- внимателно се издърпва рейата, така че да излязат дюзите от дупките в колектора /долния , малкия колектор/8 Като излязат вече е сравнително лесно- леко към акумулатора и се маха нагоре - аз не откачах бензиновите маркучи. 9 Дюзат асе сменя елементарно, на една пластина е.10. Сглобяването е по обратния редБлагодаря на колетата wwalker за помощта с информация и се надявам на някой да му помогне темата, въпреки лиспата на снимки. Процедурата отнема около 2 часа при спокойна работа
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono
Working...
X