Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тракащи клапани

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тракащи клапани

    здр нов съм и може да сгреша някаде.имам такъв проблем:клапаните ми тракат на свободен ход да ги сменям ли или има и др начин.фиат мареа 1.8
    FIAT MAREA 1.8 16V: FIAT CROMA 1.9 multijet 16v automat

    #2
    По-вероятно е да тракат хидравличните повдигачи на клапаните. В повечето случаи се касае за позапушени такива следствие на ненавременната смяна на маслото. При мене на единия Фиат се оправи с добавка за промиване на маслените магистрали,повдигачи и т.н и сипване на истинско масло след това. На моето Браво след още 2000км ще направя същата процедура с промиването да видиме дали ще има ефект и там.
    Фиат Крома 1.9 16v+
    Фиат Браво 1.6 16v
    Фиат Мареа 1.6 16v

    Коментар


      #3
      мерси за отговора.ще пробвам да видя какво ще стане дано да се получи.
      FIAT MAREA 1.8 16V: FIAT CROMA 1.9 multijet 16v automat

      Коментар


        #4
        pi4_s_bravo написа:
        По-вероятно е да тракат хидравличните повдигачи на клапаните. В повечето случаи се касае за позапушени такива следствие на ненавременната смяна на маслото. При мене на единия Фиат се оправи с добавка за промиване на маслените магистрали,повдигачи и т.н и сипване на истинско масло след това. На моето Браво след още 2000км ще направя същата процедура с промиването да видиме дали ще има ефект и там.
        Сподели повече за тази добавка че и моите тракат и аз си мисля за същото нещо защото имам лек нагар . Мерси.
        Целта е една,скороста е различна - HGT !

        Коментар


          #5
          То на този двигател (1,8 ) рядко се срещат такива, които не тракат. Аз съм пробвал с добавка към маслото, нищо не помогна.

          Коментар


            #6
            Вярно е и аз си имам един тракащ :D Остават ми 1000 км. до 8000 и сменям маслото.. викам преди това да боцна и аз една добавка и тогава новото масалце. ако не се оправи то поне ще е една идея по-добре.
            Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
            Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
            Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
            Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

            Коментар


              #7
              Колеги, имайте 1 наум с тия добавки. Не знам за 1.8, ама в 1.6 при смяна на маслото в двигателя остават 0.7 - 0.8 литра. Ако в това (доста голямо) количество масло има някаква гадост, за която производителят й казва да се ползва 5 минути и да се маха, аз не бих си го оставил в колата. Казвам го от опит - наскоро сменях масло и сипах такава добавка профилактично. След смяната новото масло си беше видимо разредено, та на следващия ден си го смених още веднъж, за по-сигурно.
              Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

              Коментар


                #8
                Кой пък ти каза ,че в колата остават 0,7-0,8 литра масло при смяна.Няма такова нещо.Моята например пише че събира 4 литра и при смяна сипвам точно ....толкова.По твоята логика трябва да станат със старото 4,8 литра и да залея двигателя при първото палене

                Коментар


                  #9
                  ЗДР. А ДА ИМАТЕ ПРЕДСТАВА ОТ МАРКИ И КОИ СА ПО ДОБРИ ИМАМ ПРЕДВИД ЗА ТЕЗИ ДОБАВКИ ЧЕ МНОГО ВЗЕ ДА ТРАКА И Е ИЗНЕРВЯЩО.Колега, не пиши само с главни букви! Прочети правилата и конкретно т. 1.6.Модераторски екип на fiat-bg.org
                  FIAT MAREA 1.8 16V: FIAT CROMA 1.9 multijet 16v automat

                  Коментар


                    #10
                    Може да използваш някоя от добавките за промиване на двигател на redex, STP, liqui moly или castrol.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Колега, използвай маслата на Политрон. Рекламират се във форума.Имат много добри миещи качества. Не ти трябват други добавки. Пандата е вече с второ такова пълна синтетика. Преди това бях със Селения 20К, после Кастрол Магнатек и никога не съм виждал толкова чист мотора. Поне може да пробваш.На една дърта Аскона сложихме също Политрон и след седмица каране собственика и вика - вдигна се нещо нивото на маслото. Махаме капачката за наливане и гледаме доста по-чисто от преди. Еми източихме го и няма да ви казвам какво изтече. Собственика пожела пак същото масло и не се е оплаквал. Досега автомобила е бил каран само с минералки.
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Май вече не се рекламират
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Danchojn написа:
                          Май вече не се рекламират
                          Рекламират се колега,даже за форума има отстъпки от цената,пише го в бизнес обяви.Между другото от сряда другата седмица отваряме нов представителен магазин на POLYTRON на ул.Цар Симеон 119 :D
                          Polytron Products Are Today's Most Technologically Advanced Lubricants

                          Коментар

                          Working...
                          X