Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като загрее - гасне и няма палене.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    sachma написа:
    Ewing написа:
    провери датчика на коляновия вал. на предишната ми кола със същия мотор беше така. като загрее гасне и до там. върти си стартера но не пали.като изстине малко и пали от раз. провери го на 700-800 ома трябва да е. не съм сигурен обаче за точните цифри. на мен когато ми загрееше и тотално прекъсваше веригата.УСПЕХ!
    А при неработещ датчик на хол стига ли ток до бобината?Неска нямах време да го измеря, сигурно тия дни, ама той топъл-студен ще даде разлики сигурно? И защо аджеба на газ не гасне, а само на бензин? Тоя датчик не определя ли искрата и при двете горива?
    при мен не стига. нали е с електронно запалване и като не получава сигнал от датчика и съответно не подава искра. и само върти на стартер без да пали.а за газ не знам,до колкото разбрах от по горните постове, че като реши да гасне и гасне независимо на какво гориво си. иначе не помня на моя да имаше разлика съпротивлението при топъл или студен ДВГ.
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    Коментар


      #17
      Точно там е работата, че на газ НЕ гасне като загрее. А като превключа на бенз гасне веднага. И после не пали ни на едното, ни на другото. Мене само това, че не гасне на газ ме кара да се съмнявам, че може и да не е този датчик. А и по-лошото е, че той май не излиза на диагностика като грешка.
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #18
        ами нямам идея тогава. виж да не би та ти е направено да спира бензиновата помпа докаот си на газ и като минеш на бензин тя да не тръгва и за това да гасне.или пък да се дави нещо...изчерпах се кат идеи за момента.Сори
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #19
          Може да погледнеш и тук http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...466&highlight=
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар

          Working...
          X