Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Като загрее - гасне и няма палене.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Като загрее - гасне и няма палене.

    Колата е Типо 1.6 моно, едновалка. Като стигне и мине 90 градуса почва да придърпва яко и в следващия момент гасне. За съжаление газта свърши и не можах да пробвам дали и на газ ще го прави, засега знам, че го прави само на бензин. Като изстине долъм 60-65 градуса и си пали и върви, докато загрее пак. Дайте акъл, аз съм заподозрял температурния датчик и датчика на коляновия вал (не само защото само те не са сменяни ).
    N.Y. State of Mind

    #2
    И аз залагам на температурния датчик.
    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
    -------------------------------------------------------------

    Коментар


      #3
      Не може ли да е и от комутатора?
      Fiat Brava 1.6/16v
      Powered by Fiat

      Коментар


        #4
        kazandjiev_i написа:
        Не може ли да е и от комутатора?
        До дистрибуторната капачка достига искра, проверих го.
        N.Y. State of Mind

        Коментар


          #5
          Еми значи палчето в дистрибуторната капачка.Може да е поизронило зъбчетата.Дано да е от това. Успех
          Fiat Tipo 1.4 91 AGT cat.
          Fiat Marea 1.6 16v 99

          Коментар


            #6
            ludiqbasist написа:
            Еми значи палчето в дистрибуторната капачка.Може да е поизронило зъбчетата.Дано да е от това. Успех
            Е че то тогава само като загрее ли ще прави така? Поагайте колеги, че вчера какъв номер ми врътна на Тодор Александров и Опълченска не е за разправяне...
            N.Y. State of Mind

            Коментар


              #7
              може д ае от капачка- при мен само като загрееше и почваше да патка, аз сменях мембрани на изпарител, настройвах и няма... отвори ли термостата /вижда се отчетливо как стрелката на таблото пада от 90 на 70 градуса / и почва пат -пат. смених и капачката и всичко заспа
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                може д ае от капачка- при мен само като загрееше и почваше да патка, аз сменях мембрани на изпарител, настройвах и няма... отвори ли термостата /вижда се отчетливо как стрелката на таблото пада от 90 на 70 градуса / и почва пат -пат. смених и капачката и всичко заспа
                Градски май проблема ти е бил по-различен от моя. При мен няма паткане, почва яко да придърпва, ама яко и после гасне и дотам. Вчера си избутах бутането направо... Между другото като подам газ (вече е загряла и почват мизериите) и като че ли малко по-бавно реагира...
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  sachma написа:
                  pakumba написа:
                  може д ае от капачка- при мен само като загрееше и почваше да патка, аз сменях мембрани на изпарител, настройвах и няма... отвори ли термостата /вижда се отчетливо как стрелката на таблото пада от 90 на 70 градуса / и почва пат -пат. смених и капачката и всичко заспа
                  Градски май проблема ти е бил по-различен от моя. При мен няма паткане, почва яко да придърпва, ама яко и после гасне и дотам. Вчера си избутах бутането направо... Между другото като подам газ (вече е загряла и почват мизериите) и като че ли малко по-бавно реагира...
                  НА баща ми Типото е като твойто и един път по пътя за Б-с позагря и стана същото. Спряхме да долеем вода и решихме да я запалим ама неискаше , че се наложи да бутнем. Като истине няма никакъв проблем. Интересно ми е и на мене някой колега ако вземе отношение защо е тъка?!!
                  Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                  Ex.Opel Astra

                  Коментар


                    #10
                    Комутатор

                    Коментар


                      #11
                      Добре де, аз ли не съм в час, или комутатора играе само при палене? Щото на мене ми гасне и на ход, та чак после няма палене...
                      N.Y. State of Mind

                      Коментар


                        #12
                        Днеска имах малко повече време да я погледна - на газ не гасне, но като е загряла и не пали на газ. На бенз гасне и също не пали, трябва да чакам да изстине. Супер дразнещо е. Между другото смених дистрибуторната капачка (със старата, тя си работеше) и пак същата работа.
                        N.Y. State of Mind

                        Коментар


                          #13
                          провери датчика на коляновия вал. на предишната ми кола със същия мотор беше така. като загрее гасне и до там. върти си стартера но не пали.като изстине малко и пали от раз. провери го на 700-800 ома трябва да е. не съм сигурен обаче за точните цифри. на мен когато ми загрееше и тотално прекъсваше веригата.УСПЕХ!
                          Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                          182A4.000 IAW49F
                          LPG - Lovato EasyFast
                          ----------------------------
                          "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                          Коментар


                            #14
                            Ewing написа:
                            провери датчика на коляновия вал. на предишната ми кола със същия мотор беше така. като загрее гасне и до там. върти си стартера но не пали.като изстине малко и пали от раз. провери го на 700-800 ома трябва да е. не съм сигурен обаче за точните цифри. на мен когато ми загрееше и тотално прекъсваше веригата.УСПЕХ!
                            А при неработещ датчик на хол стига ли ток до бобината?Неска нямах време да го измеря, сигурно тия дни, ама той топъл-студен ще даде разлики сигурно? И защо аджеба на газ не гасне, а само на бензин? Тоя датчик не определя ли искрата и при двете горива?
                            N.Y. State of Mind

                            Коментар


                              #15
                              И аз залагам на датчик на Хол.Преди години на типока (1.4) имах същите симптоми. една година ми трови живота,докато разбера от какво е...
                              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                              Коментар

                              Working...
                              X