Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Браво 1.6 16V 1997г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Браво 1.6 16V 1997г.

    Здравейте на всички, от скоро съм собственик на Фиат Браво 1.6 16V 1997г., като цяла съм доволен от колата, но искам да се консултирам за някой проблеми с автомобила. От скоро съм шофьор и не съм много на ясно! Първо - когато вали, като запаля колата двигателя работи неравномерно и като позагрее започва да работи по-добре, но от време на време прекъсва, губи мощност и придърпва? Мисля си да проверя кабели и свещи? Второ като тръгвам на първа и особено, ако отпускам по бързо съединителя се чува особено пукане(прищракване) после на втора изчезва? Сменях ремъци, ролки, филтри, масло. По принцип ми се струва, че двигателя тресе малко, но не съм сигурен, да ли не си въобразявам? Ще съм благодарен, да получа съвет и да ми препоръчате добър сервиз?

    #2
    Някакви мнения?

    Коментар


      #3
      Да не би проблема да не ти е в дъжда, а в падането на температурата, когато вали дъжд и датчикът ти за температурата да не работи коректно?
      Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
      Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
      -------------------------------------------------------------

      Коментар


        #4
        Какво стана като си провери кабелите и свещите?
        Fiat Bravo 1i6

        Коментар


          #5
          Възможно е проблема да е в този датчик, нямам представа, но има логика, защото ми го направи веднъж този проблем и без да вали! Свещите и кабелите не съм ги проверявал, вероятно утре ще ходя на сервиз. Да знаете някой с добра репутация? И за проблема при тръгване - нещо като пукане, прищракван, особено като се отпусне по рязко съединителя, много ме озадачава - може би съединител? Ясно е, че ще се ходи на сервиз, но се чудя да ли ще ми оправят проблема коректно?!

          Коментар


            #6
            И разхода нещо ми се дигна, но да ли има нещо общо с горепосочените симптоми или задръстванията се увеличиха!?!

            Коментар


              #7
              първо за единия проблем с мощноста и прекъсването проблема може да идва от доста неща колега (датчик за температура,подгряване на ламбда сонда,ламбда сонда,бензинова помпа,изравнител на налягане,кабели,свещи,бубина) така че за това една диагностика няма да е лошо да се направи а за втория с щракането да може и да е саединител но по е вероятно да имаш нещо повредено в скоростната кутия(зъбчатката за 1 скорост,изронен зъб)все пак не си пръв собственик и не знаеш как е карана преди теб,съжелявам колега не искам да те отчайвам но няма нищо непоправимо така че ако искаш да си спокоен и доволен наистина от новата си придобивка която като цяло не е никак лош автомобил хварли още някой лев по нея оправи я и си я карай със здраве ФИАТА ще ти се отплати с добро държание на пътя,доста мощност под капака и много коли дишащи праха ти успех от мен и безаварийно каране за в бъдеще

              Коментар


                #8
                Мерси, колега Bat_M за отговора! Ще отида при първа възможност в сервиз и ще пиша след решаване на проблема. Към кой сервиз евентуално да се насоча, ако има значение според вас? Иначе 1-ва понякога влиза по-трудно, проблем в скоростната кутия или съединител(който отлепя много ниско) звучи логично, дано ремонтът да не много скъп(особено, ако са скорости), но няма как ще се ремонтира. А имам и малки притеснения да ли е зацепен правилно ремъка, който смених скоро, но се надявам в сервиза всичко да се изясни. За разхода все пак мисля, че си е същия около 10/100 бензин, което мисля, че е добре.

                Коментар


                  #9
                  10/100??????? Колега това изобщо не е добър разход

                  Коментар


                    #10
                    Не е лошо да погледнеш тампоните на гърнето и двигателя да не са поскъсани и да позволяват някоя част да подрънква. А от тампони на двигателя е напълно възможно да ти прави и проблемно включването на някои скорости.
                    Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
                    Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
                    -------------------------------------------------------------

                    Коментар


                      #11
                      Да, за тампони на двигателя и аз си мислех, ще проверя. Иначе за разхода - по спецификация на тази кола с този двигател му дават 9.4/100, а и правя сравнение със служебните коли, които са чисто нови Опел Астра 1.6 16V и под 11-12/100 не падат, но не знам Вие кажете, колко е нормалния разход?

                      Коментар


                        #12
                        Като начало свещи и кабели и разхода ще ти падне.И моята гореше така,сега гори 6/100. Разликата не е никак малка.

                        Коментар


                          #13
                          За разхода, ако някой не ме е разбрал - става въпрос само за градско в София.

                          Коментар


                            #14
                            Градско София се вдига до 8 при мен.

                            Коментар


                              #15
                              Иначе надявам се да са свещи и кабели(най-лесното) и да оправя проблема, мерси колежке.

                              Коментар

                              Working...
                              X