Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

След почистване на МПХ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    След почистване на МПХ

    колеги това е продължение на тема която бях пуснал в раздел газови уредби, но понеже не е за там реших да пусна нова тема тук. /Ако модераторите преценят нека обединят двете теми или да изтрият старата от ГУ/Става дума за следното: на празен ход ми задържаше високи обороти понякога /около 2000/. този номер ми го правеше само на газ, но не и на бензин. първоначално се усъмних в изпарителя. След консултации с колегата pakumba реших да сваля и почистя МПХ. Беше страшна мизерия, играх си повече от 3 часа, свалих въздуховодите и почистих и тях. Сглобих цялата история /странно този път не ми останаха излишни чаркове / запалих и направо ми причерня - оборотомера закова на 2500 - 2700 оборота. оставих го да работи но оборотите не падаха. изфорсирах /мислех че жилото на газта е заяло нещо/ но нищо не стана. изчаках докато се включи перката междувременно оборотите паднаха до около 1500 /вече бях решил че МПХ се е прецакал при почистването/. загасих мотора изчаках 10 мин , запалих и мотора заспа на 800 - 900 оборота. на другият ден:при всяко палене оборотите на празен ход се заковават където си искат /веднъж на 1000, вторият път на 1300 и т.н застават някъде и така си работи./ гася, паля отново и вече сме на други стойности. преди два дена реших да проведа един урок на второкласника /ЕКУ то/ откачих акумолатора за 4-5 часа , запалих на бенз и оставих за 10.мин. мотора заспа. Явно при свалянето на МПХ, ЕКУ губи настройки за него. Не съм палил ДВГ докато почиствах, дори не съм слагал ключа на таблото.Дано моят опит помогне на някого.
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    #2
    пропуснал съм да ти кажа, че след откачане на букста на мпх, след това си губи настройките. при мен след махане после гасне, но никога не ги държи някакви високи, за 15 мин каране градско, след това гасене и като пална отново всичко е ок
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      pakumba написа:
      пропуснал съм да ти кажа, че след откачане на букста на мпх, след това си губи настройките. при мен след махане после гасне, но никога не ги държи някакви високи, за 15 мин каране градско, след това гасене и като пална отново всичко е ок
      благодаря за помоща колега. при мен засега всичко е ок. ще покарам още няколко дена да добия по добри впечатления но мисля че няма да направи мизерия
      F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
      F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

      Коментар


        #4
        bbw написа:
        pakumba написа:
        пропуснал съм да ти кажа, че след откачане на букста на мпх, след това си губи настройките. при мен след махане после гасне, но никога не ги държи някакви високи, за 15 мин каране градско, след това гасене и като пална отново всичко е ок
        благодаря за помоща колега. при мен засега всичко е ок. ще покарам още няколко дена да добия по добри впечатления но мисля че няма да направи мизерия
        моля, радвам се, че мина тънко
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар

        Working...
        X