Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тече ми вода

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тече ми вода

    Имам теч на вода на Мареата - в дясно под ремъците. Мисля, че е водна помпа, но все пак искам мнение на сервизни техници! Именно затова мисля да посетя БОШ сервиз в Пловдив. Ако може някой да помогне
    Fiat Tipo 1,6i.e.
    Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

    #2
    Виж как е състоянието на маркучите от казанчето за вода ,до радиатора.
    Уважавам тези,които ме уважават!
    Clube do Marea!

    Коментар


      #3
      Re: Тече ми вода

      FOBOS написа:
      Имам теч на вода на Мареата - в дясно под ремъците. Мисля, че е водна помпа, но все пак искам мнение на сервизни техници! Именно затова мисля да посетя БОШ сервиз в Пловдив. Ако може някой да помогне
      Диагностицирането на този теч може да се извърши във всеки сервиз. Проблема ти не е електронен. Просто отиваш в някой сервиз , качват колата на подемник със свален ангренажен капак и капака отстрани до гумата прекриващ ремъчните шайби. Ясно ще се види от каде идва теча и ти сам може да поискаш да го видиш. След това питаш колко ти струва да ти сменят евентоално водната помпа . Ако те устройва цената на ремонта , правиш ако не отиваш и търсиш друг сервиз , но вече имаш точна "диагноза" какъв е проблема.
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Колеката Atanas71 е прав не ходи в боша големи кожодери са, всеки що годе майстор ще ти диагностицира проблема.
        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

        Коментар


          #5
          Да - съгласен съм, че във всеки сервиз могат да ми помогнат, но искам след ремонта да имам някаква гаранция за извършената работа. Именно за това искам да ми помогнете със съвет
          Fiat Tipo 1,6i.e.
          Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

          Коментар


            #6
            По принцип сервизите са длъжни да дадат гаранция за ремонта, най-малко честта която купуваш има гаранция. Преди да ти бъде извършен ремонта попитай за това и си пази фактурите за ремонта. Аз пострадах като ми обслужваха колата - оказа се че не са ми сменили паразитната ролка а аз съм си я платил. Предварително не попитах за гаранция и сега изобщо не ми се разправя с тях щото яко се бяха осрали а уж бяха познати, иначе мога да ти препоръчам майстор, но предполагам че във форума има отзивчиви колеги които сами могат да ти свършат работа.
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #7
              Да, вече получих покана за сервиз Аз нямам нито инструменти нито време да обърна внимание. А колата ми трябва
              Fiat Tipo 1,6i.e.
              Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

              Коментар


                #8
                FOBOS написа:
                Да, вече получих покана за сервиз Аз нямам нито инструменти нито време да обърна внимание. А колата ми трябва
                Успех колега и една препоръка , все пак поискай като я вдигнат на подемника да видиш и ти проблема.
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  Имах такъв проблем - оказа се О-пръстена на водната помпа. 50ст. за него и 50лв работа. Преди 3 г. Хваща се само на студено. На топло няма теч.

                  Коментар


                    #10
                    Ремонта е факт. Сам си дефектирах МПС-то и установих теч от тапата на водната ми помпа. За целта свалих предна дясна гума и 2-3 предпазни капака - пластмасови. С ококорени очи констатирах, че и двата ми пистови ремъка са максимално напукани. Смяната на водната ми помпа ( новата е желязна), двата ремъка и антивриз + труда на механиците беше 165 лева. Сервиза се намира в Пловдив - мога да дам тел. на нуждаещи се от помощ
                    Fiat Tipo 1,6i.e.
                    Fiat Marea Weekend 1,6 ELX 16V

                    Коментар

                    Working...
                    X