Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на гарнитура на Ритмо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на гарнитура на Ритмо

    Здравейте :D Закупих си Фиат Ритмо и за мое нещастие още на 1-вия ден издуха гарнитурата между 2 и 3 цилиндър , днес свалих главата и възнамерявам в неделя да сглобявам двигателя , но изникна 1 проблем , не съм запознат на това Ритмо как трябва да е подредбата на затягане на болтовете и също така колко нютона да стягам с динометрията Ще съм много благодарен ако някой даде акъл , защото до сега само със Лади съм се занимавал и с Фиатката не ми е ясно Двигателя е 1.5 82к.с. 60 KW Благодаря много на отзовалите се и се надявам за неделя да зная вече как да процедирам

    #2
    Ето ти шот от АутоДата:*** Имай предвид, че в програмата си има грешки. За Типото ми го дават същото, и ако бях процедирал така, щях да си изпокъсам болтовете. Мен ако питаш, може да ползваш първите 3 стъпки и после да си я донатегнеш на 8 или 10 кг, според това, дали болтовете/шпилките са ти 8 или 10 мм. Поне аз така процедирах с моята. Ако болтовете са в съмнително състояние, също не е никак лошо да си ги смениш, дори и да дават по различните програми, че не се налага смяна, при интервенции по главата.
    Прикачени файлове
    AR 75 2.5 V6 `08.86 - Ех
    AR 155 1.7 TS `07.93 - сиромашки тунинг, + JR, APEX, + B6 отзад - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 `12.93 835С1.000 С АГУ тунинг - вече 2.0 TS 8V Turbo с ескрите от горната...

    Коментар


      #3
      Мерси много колега :D Вчера сглобих всичко , но ми изникна друг ангажимент и не ми остана време да зацепя делкото , което ще напртавя по - късно и съм готов

      Коментар

      Working...
      X