Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Промиване и проверка на повдигачи на 1.6 16в - как

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Промиване и проверка на повдигачи на 1.6 16в - как

    Здравейте ,вапроса е как се проверяват повдигачите и как се мият ,и ако се разглобяват как ,че започнах да сглобявам мотора но има проблем с повдигачите
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    #2
    предполагам след като питаш знаеш какво представява обрашташ го надоло със отвора в които се намира и самият повдигач и удряш умерено (все едно удряш чаша с отвора надоло а не с дъното ) в някаква метална плоча и той се разглабя,измиваш всичко добре с бензин или нафта каквото имаш пот рака оставяш ги да се отцедят и сглабяш обратно като внимаваш как ще се напасне пружинката съжелявам че нямам снимки да ти испратя кое какво е и как се сглабя и разглабя а относно другия вапрос всичките повдигачи са еднакви и нямат разлика испускателен всмукателен но ако толкова даржиш да си ги монтираш който кадето си е бил си ги подреди и спазваи реда им и един савет спазваи стриткно килограмите за стягане на винтовете на кожусите на разпределителните валове иначе истарват резбите по памет мисля че бяха 4 кг но не сам 100 процента сигурен

    Коментар


      #3
      извинявам се че пропуснах първия вапрос проверката се прави на рака е може и да има някакви стендове и така нататак но мисля че няма да ти трябват още преди да го разглобиш го стискаш силно с рака трябва да усетиш едно много леко потъване и след това да стане твърд даже в повечето случай си седят тварди а след като се измият и сглобят всичките трябва да потъват с едно умерено движение като се чува и едно леко съскане при натиска и след отпускане да се вращат в парвоначало положение това е от мен успехи и безаварийно каране след ремонта

      Коментар


        #4
        а от разни препарати за промиване без да разглобявам има ли смисъл?
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          pakumba написа:
          а от разни препарати за промиване без да разглобявам има ли смисъл?
          Има разни промивни масла,но резултата е съмнителен.На приста е 23лв 4л,не ти пречи да пробваш.

          Коментар


            #6
            ако както си писал по горе започваш да сглобяваш двигателя си разглабенето на хидравличните повдигачи е задалжително и мисля че вече бях писал с какво се мият когато се разглобят бензин или нафта след което се оставят да се отцедят и се сглабят обратно а препарати за промиване се исползват когато е сглобен и работещ двигатела (а в твоя случай е друго) но ефекта от тях както е написал колегата в повечето случай е самнителен

            Коментар


              #7
              извинявам се на колегата pakumba просто не погледнах че темата не е пусната от него

              Коментар


                #8
                Bat_M написа:
                извинявам се на колегата pakumba просто не погледнах че темата не е пусната от него
                то е ясно, че най-добре да се разьглабя, ама не си заслужава толкова труд за 1 повдигач. щом казвате, няма да експериментираме с масла
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Трябва ,ако знаете моите какво чудо бяха ,ужас .Направих и една голяма простотия ,закиснах ги в кислол ,но ги оставих цяла нощ и познаите ,опада циментацията и се разделих с 80 лева за други повдигачи от 1.8 16 в същите са .И тях ги мих но вече парен каша духа .Днес я подкарах но май почти няма ефект и вече не знам , пак трябва да се захващам с електрониката,сега и като капак на всичко на празен ход от време на време гъгне.На малки обороти пак я няма
                  FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                  Коментар


                    #10
                    янко написа:
                    Трябва ,ако знаете моите какво чудо бяха ,ужас .Направих и една голяма простотия ,закиснах ги в кислол ,но ги оставих цяла нощ и познаите ,опада циментацията и се разделих с 80 лева за други повдигачи от 1.8 16 в същите са .И тях ги мих но вече парен каша духа .Днес я подкарах но май почти няма ефект и вече не знам , пак трябва да се захващам с електрониката,сега и като капак на всичко на празен ход от време на време гъгне.На малки обороти пак я няма
                    нямам никаква представа какви са ти проблемите, но понякога е много по-лесно, бързо и най-вече евтино решението с друг мотор- във форума съм виждал цена 250 лв за необорудвам и 400 за оборудван мотор.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      pakumba написа:
                      янко написа:
                      Трябва ,ако знаете моите какво чудо бяха ,ужас .Направих и една голяма простотия ,закиснах ги в кислол ,но ги оставих цяла нощ и познаите ,опада циментацията и се разделих с 80 лева за други повдигачи от 1.8 16 в същите са .И тях ги мих но вече парен каша духа .Днес я подкарах но май почти няма ефект и вече не знам , пак трябва да се захващам с електрониката,сега и като капак на всичко на празен ход от време на време гъгне.На малки обороти пак я няма
                      нямам никаква представа какви са ти проблемите, но понякога е много по-лесно, бързо и най-вече евтино решението с друг мотор- във форума съм виждал цена 250 лв за необорудвам и 400 за оборудван мотор.
                      ..... е да стига да знаеш произхода му и дали е читав

                      Коментар


                        #12
                        Значи след интервенцията има ефект,но малък ,и пак опирам до електрониката .Мислех си да сменя мотора ,но пак пари и пак се стига до електрониката,а моя мотор си е отличен.Трябва да проверя датчика на кол вал,моя е 1,2 ком а по датата е 700 ом.Имам и мап от опел ирено и ще ги пробвам някой ден
                        FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                        Коментар


                          #13
                          като разглобиш повдигача по малката част която излиза също се разглобява и тя се чисти после се пълни с масло и се натиска малкото топченце за да избяга въздуха
                          Фиат Браво 1.6 16в с ГИ
                          Ауди ТТ 1.8 турбо 180кс

                          Коментар

                          Working...
                          X