Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.6 16v мирише ми на бензин докато карам

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.6 16v мирише ми на бензин докато карам

    Здравеите искам да попитам някои ако може дами помогне с съвет защоми мирише на бензин докато карам?и от какво може дасе получи така и как мога даго оправя че направо несе понася,имам и газов инжекцион и на гас мирише яко.

    #2
    Re: Брава 1.6 16v миришими на бензин докато карам

    miro_84 написа:
    Здравеите искам да попитам някои ако може дами помогне с съвет защоми мирише на бензин докато карам?и от какво може дасе получи така и как мога даго оправя че направо несе понася,имам и газов инжекцион и на гас мирише яко.
    Абе колега тая кола откъм миризма я докарва няма спор :D :D :D Миризмата на бензин откъде идва от двигателният отсек - огледай си хубаво маркучите на бензина за спукване или хлабави скобиако е отзад в багажника провери бенз. помпа пак за същото а после и капачката /на помпата/ и гуменият пръстен за уплътнение. Провери си и капачката на резервоара. Друго което може да е от филтъра за бензинови пари
    F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
    F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

    Коментар


      #3
      къдесе намира този филтър за бензинови пари

      Коментар


        #4
        наичесто усещам миризмата когато карам на отворен прозорец

        Коментар


          #5
          miro_84 написа:
          наичесто усещам миризмата когато карам на отворен прозорец
          Провери откъде идва миризмата. Филтъра на бензинови пари се намира вдясно под калника и се управлява или от ЕКУ то или от вакуума.
          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

          Коментар


            #6
            колега минал сам през същия проблем да прави са колегите с това което ти казват проблема е и от двете не ти работи правилно помпата за исмукване на бензиновите пари от резервоара и от там се получава вискоко налягане в него и клапана испуска (намира се в капачката) а между другото те са два един за вакуум в резервоара един за превишено налягане а миризмата идва от кам багажника когато отвориш прозореца струята ваздух която влезе през прозореца отива първо там и ти донася и мириса на бензин и понеже имаме външна декоративна капачка (която ако леко открехнеш докато караш ще реши проблема) няма каде да избягат парите и искат не искат седят там успехи от мен и безавариино каране П.С. забравих да кажа как реших проблема има гумен маншон около гърловината на резервоара пробих му една малка дупчица около 10 мм пъхнах една шлауха в нея и я изведох до задната броня всичко това се крие под десния заден калник и не се вижда

            Коментар


              #7
              Re: Брава 1.6 16v миришими на бензин докато карам

              miro_84 написа:
              Здравеите искам да попитам някои ако може дами помогне с съвет защоми мирише на бензин докато карам?и от какво може дасе получи така и как мога даго оправя че направо несе понася,имам и газов инжекцион и на гас мирише яко.
              Имам два съвета към теб колега.Първо,не пуши вътре и около колата-тия газови са си бомби,втория-оправи си правописа.
              Marea HLX 147ps

              Коментар


                #8
                Ами на теменужки ли да мирише :D
                Brava 1.2 16V 182 B2.000

                Коментар


                  #9
                  колега хич не е смешно

                  Коментар


                    #10
                    и аз имах същия проблем по едно време, направо ме побърка. оказа се, че момчето на бензиностанцията не е затегнало капачката. затегнах я и вече не ми мирише. дано и при теб да е толкова просто решението

                    Коментар

                    Working...
                    X