Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Фиат Брава 1,6 16V 103 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Фиат Брава 1,6 16V 103 коня

    Здравейте скоро си купих Фиат Брава 1,6 16V 103 коня бензин но имам следния проблем. Като запаля и докато е студена колата като подам газ почва да се дави и да пука от ауспуха като на неизгорели газове, направо като настъпиш газта понякога дори гасне и въобще не може да се тръгва.Трябва съвсем леко да се натиска педала на газта.Карах я на диагностика, чистиха стъпковото моторче какво ли неправиха и не можаха да се оправят. Някакви идей или някой с подобен проблем

    #2
    Първо си провери свещите и кабелите и ако трябва сменяй.
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      дузи,свещи,кабели,бензинов филтър, бобина,MAP,стъпково моторче, провери тези нещица

      Коментар


        #4
        дузи,свещи,кабели,бензинов филтър, бобина,MAP,стъпково моторче, провери тези нещица

        Коментар


          #5
          Здравейте. Значи съм сменил свещите, кабелите на свещите, сменен е ангренажния ремък,почистено е стъпковото моторче, въздушния филтър е сменен, проверена е ламбда сондата, алтернатора зарежда нормално. От изброените не съм сменил бензиновия филтър. Преди два дни сипах малко газ за горене в резервоара и като че ли малко се пооправи, което ще рече че пак като форсирам пука но по-малко.А МАР не знам какво е.

          Коментар


            #6
            stefansk написа:
            Здравейте. Значи съм сменил свещите, кабелите на свещите, сменен е ангренажния ремък,почистено е стъпковото моторче, въздушния филтър е сменен, проверена е ламбда сондата, алтернатора зарежда нормално. От изброените не съм сменил бензиновия филтър. Преди два дни сипах малко газ за горене в резервоара и като че ли малко се пооправи, което ще рече че пак като форсирам пука но по-малко.А МАР не знам какво е.
            Мап е дибетомер или вакуумрегулатор едно от двете ама ги бъркам двете. Едното е мап другото маф.Къде сменя ремъка? как го зацепиха с фиксатори или по белези или на око? съмнявам се за сбъркано газоразпределение. преди обскужването работеше ли добре?
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар


              #7
              Сменил съм и маркуча към вакуумрегулатор, защото беше много напукан и дърпаше въздух от там. Но сега дали вакумрегулатора е здрав не знам. А ангренажния ремък нямам представа как го е зацепвал. Оставих я колата и после си я взех

              Коментар


                #8
                Преди обслужването как работеше двигателя? има ли разлика? Колата има ли газово? Да не би да са запушени инжекторите? Моята е така - запушени инжектори и кюфка на бензин. Това че е почистен стъпковия мотор не означава че работи. Какви свещи и кабели сложи?Мерено ли е налягането на горивото?
                F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                Коментар


                  #9
                  Преди 2 лета една новозакупена (нов внос) Рено Лагуна на приятел правеше същото. Нямаше АГУ. Решението се оказа следното - изцеди колата на втора предавка на максимални обороти на права отсечка (около 3-4 км) и се оправи.... Но ако колата ти не се държи нормално и няма мощност не те съветвам да го пробваш!

                  Коментар


                    #10
                    Ако проблема се е проявил, точно след смяната на ангренажа, намери начин да разбереш дали е правилно зацепен!
                    Fiat Marea 1.8 16V ELX

                    Коментар


                      #11
                      Съжалявам за спама, но колега tedynaidenov, какъв е този шантав аватар?

                      Коментар


                        #12
                        провери си датчика на температурата и куплонга който влиза в него за окиси най вероятно проблема ти идва от там студен двигател грешна информация богата горивна смес и се получава точно това което описваш сега като позастудее проблема трябва да е поотминал но пак си го има успех от мен и безаварийно каране п.с. датчика се намира на термостата

                        Коментар


                          #13
                          Значи аз имах същия проблем миналата година - оказа се повредена бензинова помпа. Иди да ти замерят налягането на помпата. Аз също ходих на диагностика и ми казаха тогава датчик на разпределеителен вал и щях да дам много пари без да има ефект. След като никъде неможах да го намеря стигнах до сервиза на Вантотрейд, където имаше този датчик, но бяха пичове да ми кажат че не е от него а от развалена бензинова помпа. Смених я и всичко заспа. Сега имам подобно изглеждащ проблем, но сега е гръмнала бобина на запалването и не ми дава искра на 1ви цилиндър...Ако в другите севизи нямат уред за мерене на налягане на помпата иди във Вантотрейд на околовръстното по посока Панчарево срещу OMV се намира и кажи да ти премерят за помпата. Някъде около 10 или 12 лева струва.

                          Коментар


                            #14
                            Съжалявам за спама, но колега tedynaidenov, какъв е този шантав аватар?
                            http://www.dself.dsl.pipex.com/MUSEU...g/axial-IC.htm
                            Fiat Marea 1.8 16V ELX

                            Коментар


                              #15
                              bravacar написа:
                              Значи аз имах същия проблем миналата година - оказа се повредена бензинова помпа. Иди да ти замерят налягането на помпата. Аз също ходих на диагностика и ми казаха тогава датчик на разпределеителен вал и щях да дам много пари без да има ефект. След като никъде неможах да го намеря стигнах до сервиза на Вантотрейд, където имаше този датчик, но бяха пичове да ми кажат че не е от него а от развалена бензинова помпа. Смених я и всичко заспа. Сега имам подобно изглеждащ проблем, но сега е гръмнала бобина на запалването и не ми дава искра на 1ви цилиндър...Ако в другите севизи нямат уред за мерене на налягане на помпата иди във Вантотрейд на околовръстното по посока Панчарево срещу OMV се намира и кажи да ти премерят за помпата. Някъде около 10 или 12 лева струва.
                              Искам само да поясня - като казах че е повредена помпата нямах превид че не работи, напротив, работи си, но не дава нужното налягане. На мен така в сервиза където ми правиха диагностика, свалиха маркуча и на око прецениха по струята че помпата е ОК. Това са глупости!!! Ако дава 2 атмосфери налягане, а трябва да са 3 примерно - няма да работи двигателя, а това на око не се преценява! Друг е въпроса, че моята кола имаше и газ и на газ вървеше перфектно та така стигнах до сервиза на Вантотрейд в последствие...

                              Коментар

                              Working...
                              X