Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.6L 16V - 98г. Няма тяга, тръгва мудно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Brava 1.6L 16V - 98г. Няма тяга, тръгва мудно

    Здравейте колеги! Искам да ви запитам по горния проблем, защото досега не съм виждал нещо подобно. Става въпрос за автомобила на мой близък. Оказа се че нагиздената хубавица не може да преодолее ~30 градосов наклон. Не отлепя, пуши мирише на феродо и не мърда. Направо гасне. На място пали с подаване на гас, не държи обороти на празен ход, лампата за маслото премигва. Индикатора за инжекциона свети постоянно. При потегляне наравно тръгва с много гас. Автомобила е Bravo 1.6 16V бензин 98 година - 270 000 km. Аз карам Пунто 1.1 8V и то е с по добра динамика от горния автомобил. Споменатата стръмна отсечка съм преодолявал стотици пъти без проблеми с пунтото + пътници и багаж. Бензиновата помпа е отремонтирана наскоро.Имате ли идея какво може да и е на колата? Един елком ще бъде ли достатъчен? Има ли друга възможна диагностика освен елком?
    Punto 1.1 '96 55 магарета + 5 коня

    #2
    Направете и една диагностика първо,може да са много неща.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      Да, утре е на елком и ще споделя резултатите. Не гори масло, няма течове не пуши, не духа от картера. Като бръкнеш в ауспуха не мазнее, черноно е много малко. Мисля си че двг е здрав и някой датчик се инати.
      Punto 1.1 '96 55 магарета + 5 коня

      Коментар


        #4
        Проблема е решен.След като мина елкома и оглед от майстора се оказа:1. Духа от една гарнитура на изпускателния колектор2. Прекъснати кабели на свещите3. Неправелно зацепен ангренажен ремъкИ колата заспа - направо въобще без проблеми преодоля големия наклон за който писах. За мен остана непонятно как е палела и вървяла.Момчетата от сервиза презацепиха ремъка смениха кабели и свещи, гарнитурката и с това проблема приключи. Единственото което ме възмути е че колата е закупена от човек работещ в сервиза на ФИАТ - гр. Пазарджик. Колицата е в добро състояние. Но да закупиш автомобил от лицензиран сервиз на FIAT и да не ти зацепят ангренажния ремък правилно, при условие че си плащаш отделно цената по обслужване - масло, ремъци и прочие е безотговорност.
        Punto 1.1 '96 55 магарета + 5 коня

        Коментар


          #5
          vs24000 написа:
          Проблема е решен.След като мина елкома и оглед от майстора се оказа:1. Духа от една гарнитура на изпускателния колектор2. Прекъснати кабели на свещите3. Неправелно зацепен ангренажен ремъкИ колата заспа - направо въобще без проблеми преодоля големия наклон за който писах. За мен остана непонятно как е палела и вървяла.Момчетата от сервиза презацепиха ремъка смениха кабели и свещи, гарнитурката и с това проблема приключи. Единственото което ме възмути е че колата е закупена от човек работещ в сервиза на ФИАТ - гр. Пазарджик. Колицата е в добро състояние. Но да закупиш автомобил от лицензиран сервиз на FIAT и да не ти зацепят ангренажния ремък правилно, при условие че си плащаш отделно цената по обслужване - масло, ремъци и прочие е безотговорност.
          аз купих колата и ходих в ауто италия - не ми зацепили правилно ремъка. 9 месеца ходих по мъките докато го разберат и оправят в сервиза на христо в Ямбол. Толкова за оторизираните сервизи.Радвам се че сте оправили колата.
          F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
          F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

          Коментар


            #6
            vs24000 написа:
            Проблема е решен.След като мина елкома и оглед от майстора се оказа:1. Духа от една гарнитура на изпускателния колектор2. Прекъснати кабели на свещите3. Неправелно зацепен ангренажен ремъкИ колата заспа - направо въобще без проблеми преодоля големия наклон за който писах. За мен остана непонятно как е палела и вървяла.Момчетата от сервиза презацепиха ремъка смениха кабели и свещи, гарнитурката и с това проблема приключи. Единственото което ме възмути е че колата е закупена от човек работещ в сервиза на ФИАТ - гр. Пазарджик. Колицата е в добро състояние. Но да закупиш автомобил от лицензиран сервиз на FIAT и да не ти зацепят ангренажния ремък правилно, при условие че си плащаш отделно цената по обслужване - масло, ремъци и прочие е безотговорност.
            Сподели в кой сервиз в Пещера ти оправиха колата ???
            Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16V 97г.с АГУ
            Fiat Bravo SX 80 16V 99г. с ГИ АС

            Коментар


              #7
              :D А, имало и колеги от Пещера. :D Не помня името на пазарджишкия сервиз. До същия се стига на първото кръгово в ляво на влизане от Пещера. Не първия а втория сервиз - отляво. На около 200 метра от кръговото. Има едни билбордове отпред с фиатски надписи. (егати обяснението). Проблемите реши Ванката боша от Пещера. Не взима скъпо.Това е поздрави на всички фиатаджии от Пещера.
              Punto 1.1 '96 55 магарета + 5 коня

              Коментар

              Working...
              X