Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Губя антифриз- Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Губя антифриз- Пунто

    Здравейте, аз малко по женски ще попитам къде може да е проблема за загуба на антифриз на Фиат Пунто ?Под колата не виждам да има теч. Къде да търся?И още 1 нерешен от миналата зима проблем с парното - като се вкл. се запотяват стъклата- слагаха ми някаква течност в радиатора и така мина зимата, но сега мисля , че е време да се оправи. Майстор, цени - за София?

    #2
    кола

    Има 2 възможности или да ти го гори което е свъэрзано със смяна на гарнитура на главата или та ти тече вътре в купето -щото казваш че като пуснеш парното прозорците се изпотяват
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Ако тече в купето няма ли да мирише или поне да го видя?А и количеството е доста - примерно 1 л. за 1 седмица.

      Коментар


        #4
        много е, тече отнякъде
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Точно затова пуснах питанката къде да търся?

          Коментар


            #6
            ravi написа:
            Точно затова пуснах питанката къде да търся?
            Най вероятно е радиатора на парното. без да се разглоби няма как да се види. на мен цяла зима ми тече и април месец като махнах килима се хванах за главата вс беше подгизнало. Огледай хубаво отдолу под седалки, табло и там където е радиатора. Дори да е сухо ще личи къде е текло. Антифриза е "мазен" и оставя следи.
            F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
            F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

            Коментар


              #7
              Чистих я в неделя, не видях никъде вътре в купето следи от антифриз. Тази настилка - някакъв мокет ще да е маха ли се изцяло? Аз не съм опитвала да го повдигам. Остава радиатора на парното, но пък е странно да няма петно под колата като я изкарам от паркинга. Ще ходи на ремонт , но исках да знам на кое да обърна внимание.А майстор за радиатора на парното? Цени?

              Коментар


                #8
                ravi написа:
                Чистих я в неделя, не видях никъде вътре в купето следи от антифриз. Тази настилка - някакъв мокет ще да е маха ли се изцяло? Аз не съм опитвала да го повдигам. Остава радиатора на парното, но пък е странно да няма петно под колата като я изкарам от паркинга. Ще ходи на ремонт , но исках да знам на кое да обърна внимание.А майстор за радиатора на парното? Цени?
                сега е топло и не ползваме парно, затова е малко вероятно да е мокро. Не махай мокета че ще се вкараш в един филм....................Ако тече радиатора на парното водата/антифриза остава в купето а не излиза навън. Огледай пак вътре. При чистене няма как да го видиш защото едва ли бъркаш под таблото за да почистиш там. Не знам как точно е на пунтото но при мен на мареата имаше едни пластмасови "капачета" вдясно от педала на газта и в ляво на другата седалка (отдолу където стъпваме) и от тях нищо не се виждаше. Теча го видях чак като ги махнах. Ако отидеш на майстор ще ти смъкне кожата и ще ти смени радиаторчето независимо дали има нужда. подобре помоли някой познат, приятел с повечко опит по колите да погледне.Ако искаш запали колата и като загрее усили парното за 10 мин (и бягай навън ) макар че не вярвам за толкова кратко време да избие дотолкова че да се види теча. Това само така за проба ако искаш
                F/I/A/T/ Stilo 1.9 16v 04г.
                F/I/A/T/ Marea 1.6 16v 97г. - EX

                Коментар


                  #9
                  Много благодаря за отговора. Ще питам все пак майстора, който по принцип се занимава с Пунтото, но мин. година разбрахме да проблема с парното когато вече беше доста студено / логично / и препоръча тази течност, за да закърпим положението. Сега пак трябав да го питам и за това - ама май имаше нещо , че не занеше точно как се стига до него.

                  Коментар


                    #10
                    bbw написа:
                    сега е топло и не ползваме парно, затова е малко вероятно да е мокро.
                    пунтото с кранче ли е на радитора? щото при браво няма кранче и зиме/лете водата си минава през радиторчето, независимо дали си пуснал парно или не, просто като го спреш въздуха не минава през него и ти духа студено, ако е същата ситуация ще е мокро винаги. ама 1 литър да тече всяка седмица там не мога да го повярвам, че няма да се забележи. та то всичко ще е подгизнало и само с поглед ще си личи. при мен течеше едно време това радиторче и губеше супер малко, на месеца доливах по 200-300 грама.може някъде отпред да олива по двигателя и затова да няма петно, защото се изпарява. има и възможност да го гори, но както казах в предния пост 1 литър е супер много за да отива през ауспуха
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Незнам дали е с кранче, хич не разбирам А и на мен количеството ми се видя доста за такъв период от време.Мъжа ми пусна на студено да духа онзи ден и ми замириса. Но в купето няма видими петна.

                      Коментар


                        #12
                        Ако можеш да си намериш добавка за запушване на течове "Pro Tec" слагай. И аз имах подобен проблем с бравото и на мен ми губеше по 0.5 - 1 литър на седмица, но след като сложих добавката всичко се оправи вече 6-7 месеца не е мръднало нивото.
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          Ами ние слагахме някаква с друго име беше тогава. Освен пак да сложим и това е. Но това пък не ни решава проблема с парното и изпотените стъкла зимата.

                          Коментар


                            #14
                            ако няма видимо петно под колата - или горнитура на глава или радиаторче на парно / виж тук как се сменя http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=13483 /на пунто 1 няма кранче на парното.имаш ли датчик за температура на охладителната течност на туй пунто?
                            Fiat Punto 1.1-Синята птица
                            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                            Коментар


                              #15
                              Жена да знае кое какво е и защо е...това не съм аз със сигурност. Има черевена лампичка, която светка като прегрее - за друго незнам. Ще се науча Пунтото е 1.1 S 1998 година.Благодаря за линка.

                              Коментар

                              Working...
                              X