Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Горивен филтър за Брава 1.2 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Горивен филтър за Брава 1.2 16V

    Моля, ако някой знае да ми каже има ли вариант Брава 1.2 16V да е без горивен филтър. Ходих в 3 сервиза във Варна и ми казаха, че колата нямала горивен филтър. Много се учудих ? Бравата 2000-та година. Притеснявам се за чести задръствания на инжекционната система, предвид качествата на нашият бензин.

    #2
    Горивния ти филтър трябва да е от долу под колата отдясно до прага отзад под една кора е може би за това не са го видяли не съм чувал до сега кола без горивен филтър
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      #3
      Може да Е БЕЗ горивен филтър.Аз също нямам,а и много фиатове след 98 г. и алфи след тази година също нямат. Доста неща съм писал в раздел ’’Консумативи’’.
      Моля,пишете малко по-грамотно...

      Коментар


        #4
        ф

        няма горивен филтър сигорен съм.
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          Valiosport написа:
          Горивния ти филтър трябва да е от долу под колата отдясно до прага отзад под една кора е може би за това не са го видяли не съм чувал до сега кола без горивен филтър
          така е колега там се намира.Неможеш да нямаш,а ако нямаш веднага си сложи че с този бензин ще береш ядове

          Коментар


            #6
            fiat-zastava написа:
            Valiosport написа:
            Горивния ти филтър трябва да е от долу под колата отдясно до прага отзад под една кора е може би за това не са го видяли не съм чувал до сега кола без горивен филтър
            така е колега там се намира.Неможеш да нямаш,а ако нямаш веднага си сложи че с този бензин ще береш ядове
            Стига де,Италянеца е железен(дет се вика кво му сипеш тва е) пък и ОМВ и Лукойл не са лоши Петролни-провайдъри
            leave something of the happiness you bring

            Коментар


              #7
              Не лъжете човека. Възможно е да няма външен горивен филтър. Има много модели такива,няма да изброявам сега. Просто пречистването е измислено по друг начин.Ако си направите труда да разгледате цялата бензинова помпа ,може и да си отговорите на някои въпросчета. Най-тъпото е на кола без външен филтър -да се ’’побългарява’’. Човек като не е наясно,по-добре нищо да не пише!!!
              Моля,пишете малко по-грамотно...

              Коментар


                #8
                Разбира се че имаш горивен филтър но той е в самата бензинова помпа в самият резервоар, така че не го търси под десният си праг .
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #9
                  Re: Горивен филтър за Брава 1.2 16V

                  Vlady1sk написа:
                  Моля, ако някой знае да ми каже има ли вариант Брава 1.2 16V да е без горивен филтър. Ходих в 3 сервиза във Варна и ми казаха, че колата нямала горивен филтър. Много се учудих ? Бравата 2000-та година. Притеснявам се за чести задръствания на инжекционната система, предвид качествата на нашият бензин.
                  Колега не може въобще да няма горивен филтър колата. Просто той се намира вътре в самата кошница при горивната помпа- 99% съм сигурен. Ако евентуално искаш 100% сигурно мнение напиши номера на рамата и ще ти кажа. Но като гледам годината на производство- под десния праг ще търсиш под вола теле
                  ex. Fiat Marea 1.6 16V
                  ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
                  Lancia Kappa 2.0 VIS

                  Коментар


                    #10
                    Въпросниият автомобил има цедка в корпуса на бензиновата помпа. Тя служи за филтър. Външен няма. Дали тази цедка ще се почиства зависи от собственика и горивото с което се кара.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      batproho написа:
                      Разбира се че имаш горивен филтър но той е в самата бензинова помпа в самият резервоар, така че не го търси под десният си праг .
                      ФАКТ!
                      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                      Коментар


                        #12
                        Здравей.Нямаш външен горивен филтър а само в помпата същото се получи и с мен в сервиза докато не завъртяха един телефон и попитат ми бяха разпилели колата
                        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                        Коментар


                          #13
                          Горивен филтър за Брава 1.2 16V

                          batproho написа:
                          Разбира се че имаш горивен филтър но той е в самата бензинова помпа в самият резервоар, така че не го търси под десният си праг .
                          Преди месец сменях бензинова помпа, и реших да подменя и некоя друга тръбичка, та докато свалях магистралите стигнах до тази кутия - намираща се в кухината оформена от ластмасовите предпазители над предно дясно колело. Попитах в 2-3 магазна за Фиат авточасти във Варна, нямаха и не предлагаха такъв артикул. Имате ли идея, дали се подменя този филтър/абсорбер и от къде мога да си купя такъв? По номера и производителя не намирам нищо освен това: http://www.euroauto.ru/index.php?opt...агодаря предварително.
                          Прикачени файлове
                          Bravo 1.2 16V 80hp

                          Коментар


                            #14
                            Колега vaio добре дошъл във форума!Кутията, която си снимал няма нищо общо с пречистването на бензина и реално не е необходима за нищо на самата кола. Сложена е там с цел екология. През нея минават всички изпарения от резервоара за да отидат отново в двигателя за доизгаряне, а не в атмосферата. Пълна е с активен въглен. Въобще не я мисли.
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар


                              #15
                              ilko-gd написа:
                              Колега vaio добре дошъл във форума!Кутията, която си снимал няма нищо общо с пречистването на бензина и реално не е необходима за нищо на самата кола. Сложена е там с цел екология. През нея минават всички изпарения от резервоара за да отидат отново в двигателя за доизгаряне, а не в атмосферата. Пълна е с активен въглен. Въобще не я мисли.
                              Благодаря
                              Bravo 1.2 16V 80hp

                              Коментар

                              Working...
                              X