Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на Стило 1,6 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на Стило 1,6 16v

    Здравейте, имам проблем със Стило 1,6 16v. Оборотите на двигателя на празен ход са неустойчиви и варират между 500 и 1000, има случаи когато падат под 500 и угасва. Смятате ли , че проблемът може да бъде стъпковият мотор на дроселовата клапа или да го търся другаде. Ако се окаже, че е от дросела- подлежи ли на ремонт или трябва да се смени с нов? Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели.Благодаря предварително.P.S. В момента върви на газ, но проблемът си го имаше още преди да се сложи газовата уредба.

    #2
    Здравей, имам Стило комби със същия двигател и точно същия проблем. От както го карам, около година и половина, си го има и не се влошава. Понякога наистина гасне .. като позагрее колата. Разказват ми, че двигателят нямал стъпков мотор а всичко се управлявало от ECU-то, но нямам никаква представа и аз какво е. Ако си го оправил сподели челен опит. Благодаря.

    Коментар


      #3
      прочетете и двамата за писаното по темата брава,браво.мареа 1.6 16в моторите са идентични както и проблемите успехи от мен

      Коментар


        #4
        А ето и нагледно обяснение от къде идва проблема, а и как да се реши пред блока например от самият теб: http://www.fiatforum.com/stilo-guide...rol-valve.html
        '08 Alfa Romeo 147 Q2
        ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

        Коментар


          #5
          Благодаря много колега, това беше наистина причината, снощи свалих маркуча и почистих клапата, направо чудо.

          Коментар


            #6
            Това да се чува.
            '08 Alfa Romeo 147 Q2
            ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

            Коментар

            Working...
            X