Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прегряване ? До колко градуса и каква продължителност ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прегряване ? До колко градуса и каква продължителност ?

    Случката е следната: Звъни днес баща ми и казва нещо колата прегря - термометъра е стигнал някъде до червеното (както ми обясни около 2мм под него). Предполагам колата е била така от порядъка на 10 до 15 минути, точно колко не знам. Проверих масло, антифриз изглеждат добре. Въпросът е: каква е вероятността да има по-сериозни последствия ?Става дума за Brava 1.6 16V. Тази от подписа, преди да сменя радиатора стигаше до 110-115 градуса и досега не е имало проблеми.
    Lancia Delta II 2.0 LS 16V '93

    #2
    Нищо и няма важното е да не изхвърли охладителната течност и главата да остане на сухо.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Споко пич мойта брава без да знам беше счупила термостата ама поне сам блейка и не гледам градусите и се стигна до там че ми загасна... затегна след което я запалих на скорост както карах даже не спрях и продалйих след 200 метра пак загасна и се усетих вече че има проблем... ама и нямаше нищо ... споко. На мен само предполагам от високата температура парче от капака на ангренажа беше минало през ремака та беше прескочила няколко зъба ама пак се оттървах без поражения... карай нема се плашиш

      Коментар


        #4
        zoomy написа:
        Споко пич мойта брава без да знам беше счупила термостата ама поне сам блейка и не гледам градусите и се стигна до там че ми загасна... затегна след което я запалих на скорост както карах даже не спрях и продалйих след 200 метра пак загасна и се усетих вече че има проблем... ама и нямаше нищо ... споко. На мен само предполагам от високата температура парче от капака на ангренажа беше минало през ремака та беше прескочила няколко зъба ама пак се оттървах без поражения... карай нема се плашиш
        Това звучи като филм Хичкок
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар

        Working...
        X