Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с обороти на мареа 2.0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с обороти на мареа 2.0

    Привет на всички. Значи проблема е следния- 2 дена подред сутрин като паля колата държи ниски обороти около 500, и след около 1-2 минути се оправя нищо притеснително, но днес като я запалих от начало бяха ниски после постепенно се вдигнаха до 2.300-2.500 и там задържаха около 3-5 мин . Някаква идея от какво може да е??? естествено и как да реша проблема .
    weekend hlx 2.0 20v

    #2
    Колега провери си датчика за температурата. Ако дава грешни данни нищо чудно така да играят оборотите
    Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
    Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
    Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
    Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

    Коментар


      #3
      и аз за този датчик се бях сетил , но при един приател с проблем в този датчик колата му като загрееше и гасне и нямаше палене докат не изстине. при мене по скоро се едно съм на смукач самоче доста повече от нормалните 1.5 об/мин
      weekend hlx 2.0 20v

      Коментар


        #4
        Това също може да е от този датчик.
        Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
        Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
        Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
        Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

        Коментар


          #5
          (intake air temperature sensor) за това ли става вапрос колега наименованието го видях в workshop manual?????
          weekend hlx 2.0 20v

          Коментар


            #6
            (intake air temperature sensor)Това е въздушния датчик.ENGINE COOLANT TEMPERATURE SENSOR , това е датчика за температура на двигателя.И в двата случая може да има такъв проблем .Дюзата светили ти на таблото.С кой мотор е мареата , 147 или 155 коня.

            Коментар


              #7
              А да не би да има проблем със стъпковото моторче? Повече на това ми прилича.
              FIAT PUNTO 1.7 TD
              CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

              Коментар


                #8
                147 к.с. е не не свети нищо по таблото с изключение на лампата за бензина . Маи нещата отиват на диагностика а бях само преди 2 седмици и никакав проблем нямаше просто профилактика.
                weekend hlx 2.0 20v

                Коментар


                  #9
                  killah_baby написа:
                  147 к.с. е не не свети нищо по таблото с изключение на лампата за бензина . Маи нещата отиват на диагностика а бях само преди 2 седмици и никакав проблем нямаше просто профилактика.
                  Колега има същия автомобил. При мен има подобен проблем. Колата е дигностирана многократно и в топло и в студено състояние на мотора. Нищо . Ако при теб излезе нещо при диагностиката свиркай.При мен проблема е съпроводен и с прекъсване. Ако при теб няма прекъсване, проблема може да е в регулатора за празния ход (малките обороти). При мен правеше първо така. Почистих гадинката и се оправи. Сега пък друго 20
                  Lancia Dedra 1.6 ie
                  FIAT Marea 2.0 20V

                  Коментар


                    #10
                    развитие по темата- след почистване на дросела и стъпковия мотор е още по зле поне на мене така ми се струва , а на диагностиката не показа нищо. попитах диагностика относно датчика за които казахте и от които мислих че е специално погледна и каза че функционира нормално. ПС. А СЕГА НА КАДЕ ??? не виждам смисал от нова диагностика и пак дакажат че нямя нищо на колата ,а тя да работи се едно сам я паркирал пред моргата и ще я оставям. В друга тема четох за възможноста някои от датчиците да е окислен или клемите кам него да са хлабави и там да е проблема .ще проверя и тази вазможност и ако не е и това ще взема да се самоубеся и да изчезна безкрайно
                    weekend hlx 2.0 20v

                    Коментар


                      #11
                      Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 колега аз карам браво със същия двигател и досега не сам имал такива проблеми ..... но всепак мога да ти дам идея от каде може да ти идва проблема .... пробвай да откачиш стъпковото моторче и я запали без него ако не ти прави проблеми значи си за НОВО !!!! .... има и някаква макар и малка вероятност да е от окислени клеми както казват колегите .... но малко вероятно .... GOOD LUCK !
                      AUDI 1.8 20V TURBO
                      ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                      Коментар


                        #12
                        Re: проблем с обороти на мареа 2.0

                        ако имаш газ може да трупа грешки.трябва да свалиш едната клема на Акумулатора и да изчакаш 10 мин после да запалиш на газ и да оставиш да поработи 5 10 мин на празен ход.при мен оборотите се оправиха от това.
                        Bravo GT 1.8

                        Коментар


                          #13
                          нещото което ми направи впечатление е че ми го прави само на студено сутрин като я паля , след това в движение няма проблеми. относно грешките дето може да трупа нали уж бях на диагностика и нямаше никакви грешки нито пък и каквито и да е признаци на проблем с каквото и да било , диагностика вика всичко е ок карай не бои се. А от това най ме е страх , последния път когато ми казаха "карай не бои се " старата ми кола прескочи 8 зъба на ангренажа. Нямах време да провера за окис на клемите тиа дни ще си поиграиа да поразгледам и ще откача акумоллатора за няколко дена и без тва не я карам през седмицата само уикенда. Ако излезне нещо ще напиша.
                          weekend hlx 2.0 20v

                          Коментар

                          Working...
                          X