Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с горивото на Брава 1.6 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с горивото на Брава 1.6 16V

    Здравейте,От седмица съм горд собственик на Фиат Брава. За сега съм доста доволен от автомобила, но за 4 пътувания на 2 пъти закъсах. Закъсванията са свързани с недостиг на бензин до двигателя при около 1/3 от резервоара. Когато напълня резервоара всичко си върви нормално. Първия път закъсах на път за КАТ за регистрация след като бях изминал 240км без проблеми(София - Велико Търново). Налях 5л бензин и успях да измина 500 метра. Колата просто си гасне и не иска да запали. След много опити накрая стигнах до бензиностанция и след като напълних още 20л положението се нормализира. Преди да спре за първи път резервоара показвше, че е на около 1/3 пълен. След като я регистрирах я закарах веднага в сервиза(Сервиза на Фиат до КАТ в Търново) и след като обясних симптомите на пича той венага каза, че проблема е в кошницата на сондата в резервоара. Отвори я и наистина на кошничката имаше голяма дупка сякаш нарочно направена. Залепиме я (отчупихме малка част от горната и част за да използваме същия материал, човека от сервиза каза че няма да има проблем) и си тръгнах с мисълта че проблема е отстранен. След около 200км ситуацията се повтаря отново след като нивото на бензина в резервоара падна на 1/3. Налях този път 10л гориво и пак едвам минах около 500 метра. Този път бензиностанцията беше на 100м от мен така че с бутане стигнах до колонката. Бензин до горе и колата си тръгна. Не ми е проблем да зареждам когато стигна половинта на резервоара, но ме дразни проблема. Цялата сонда изглежда като на снимките тук : http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=10661 . В сервиза на пича имаше една кошничка от Мареа, но тя изглеждаше малко по-различно , не знам защо, но не можахме да я сменим само нея. Не съм имал време да отворя сондата да видя дали дупката пак не се е отпушила, но честно казано ме съмнявя (доста добре си я залепиха). Въпросът ми е какво друго може да е проблема? Реално не знам какви трябва да са размерите на тази сонда , чудя се дали в автокъщата не са ми скожили някаква по-къса ?!!? Още не мога да си обясня и как успя да запали колата в автокъщата при положение че бензин в резервоара имаше супер малко. Пък и я носих във Ванто Треид, да ми сменят ремъци, ролки и всякакви филтри включително и горивен, и там ми казаха също че нямало гориво и били налели 10л от ОМВ-то (даже и касова бележка ми дадоха) и с тези 10л си минах поне 20 км до ЛУК ОЙЛ в началото на магистрала Хемус. Благодаря предварително,Стефан

    #2
    Правилно са се насочили към горивната помпа. По моргите ги има, вземи цялата кошница комплект.
    The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
    Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
    Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

    Коментар


      #3
      с какво залепихте новото парченце?
      Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
      Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

      Коментар


        #4
        Здрасти reter,Мисля че само с нагряване стана залепянето. Накрая поляха кошницата, но май си чист бензин за да я измият. А дали кошницата на Браво е същата? Гледам тук Schrick276 продава цялата система за 40лв и ми изглежда доста приемливо. В Търново в една морга ми искаха 70 и не ми се даваха.

        Коментар


          #5
          chefobat написа:
          Здрасти reter,Мисля че само с нагряване стана залепянето. Накрая поляха кошницата, но май си чист бензин за да я измият. А дали кошницата на Браво е същата? Гледам тук Schrick276 продава цялата система за 40лв и ми изглежда доста приемливо. В Търново в една морга ми искаха 70 и не ми се даваха.
          спокоино продавало се е и за 150.. идеята ми беше данеби да са го залепили с някво лепило и в бензина да са е кашнало и да се е разлепило.. отвори го виж и тогава купувай
          Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
          Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

          Коментар

          Working...
          X