Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ролката ремък на генератора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ролката ремък на генератора

    здравейте колеги, от скоро съм собственик на Fiat Bravo 1,6 16v и вчера на път ми се случи следното нещо. Блокирал ми е лагера на ролката на ремъка на генератора от там ролката се е стопила и изхвърчала и понеже бяхме компания и си разговаряхме в колата и на фарове не съм забелязал, че е светнала лампата на генератора веднага и колата беше загряла до червената зона, но не беше влязла с нея беше в бялото точно преди да влезе в червеното. Та първия ми въпрос е дали може да е станало нещо на двигателя от загряването (да е издухал гарнитура или изкривил глава)? Втория въпрос е как се сменя тази ролка (трудно ли е и как трябва да се подходи), защото мисля да си я сменям сам и ако може да ми дадете някакви съвети.мерси предварително
    ~/'''''''''''''''''''''''''\~ Fix
    [[ ]== //// ==[ ]] It
    |\-----------------/| Again
    |_|'-------------'|_| Tomorrow
    Подпис по правилата!

    #2
    така... шайбата е сменена , но остава въпроса как мога да разбера дали не съм издухал гарнитурата като в антифриза няма капки масло и маслото още е бистро и не се е пресякло от антифриза, но не съм сигурен дали не влиза антифриз в някой от цилиндрите... това може ли да се разбере по друг начин освен с каране и следене на нивото да антифриза ??? моля дайте мнение... благодаря !
    ~/'''''''''''''''''''''''''\~ Fix
    [[ ]== //// ==[ ]] It
    |\-----------------/| Again
    |_|'-------------'|_| Tomorrow
    Подпис по правилата!

    Коментар


      #3
      Провери си свещите - те бързо побеляват ако влиза вода там. Също някой да подава газ, а ти гледай казанчето на антифриза дали не прави синджир от балончета - ако прави, значи гарнитурата е издухана и надува.
      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

      Коментар


        #4
        ще проверя свещите и ще пробвам още днес ... благодаря!
        ~/'''''''''''''''''''''''''\~ Fix
        [[ ]== //// ==[ ]] It
        |\-----------------/| Again
        |_|'-------------'|_| Tomorrow
        Подпис по правилата!

        Коментар


          #5
          кой казва, че гарнитурата трябва да избие точно на охладителмната магистрала? гарнитурата духва, защото като се прегрее колата и главата се изкривява, като се изкриви и почва оттам да "духа" и потока горещ въздух много бързо прегаря гарнитурата, така че нищо не й пречи да изгори между два цилиндъра, между маслената магистрала и цилиндъра и т.н... друг е въпроса кое се случва най-често. според мен си карай и не се шашкай, следи си нещата както обикновенно и това е. не виждам какъв тест можеш да направиш- ако има смесване на масло и вода или пък паткане в двигателя е ясно, ама тест да ти покаже, че малко е издухана няма.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар

          Working...
          X