Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с FIat cupe 1.8 16v VDF

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с FIat cupe 1.8 16v VDF

    Колеги Гасне ми при свободен ход не винаги го прави но неприятно моля за съвети

    #2
    Re: Проблем с FIat cupe 1.8 16v VDF

    Mishkata написа:
    Колеги Гасне ми при свободен ход не винаги го прави но неприятно моля за съвети
    1. Моторче празен ход - почиства се или се сменя.2. Реле на вариатора - оправя се със смяна.

    Коментар


      #3
      Релето на вариатора се проверява лесно -просто до махаш, и ако се оправи значи това реле понякога остава залепнало.Провери въздуховода между дебитомера и дросела да не е скъсан в гофрираната си част.И както каза колегата стъпковия мотор ,почисти го ,махни акумулатора за десетина минути,запали без да даваш газ, изчакай десетина минути и после кажи тук кво е станало .

      Коментар


        #4
        Много мерси колега а има ли значение със какво да го чиста

        Коментар


          #5
          Има много такива спрейчета за смазване и същевременно почистване в железариите. Например WD40 и т.н. Моя съвет обаче е да не разглабяш моторчето на съставните му части. Махни само трите винта чрез които металната част се разделя от пластмасовата с двата отвора и напръскай. Ако развиеш гайката на самото клапанче - настройката направо ще ти отрови живота.
          Fiat Tipo 1.4i.e. 72hp 1993 - истинският автомобил
          Fiat Coupe 2000 16V 139hp 1995 - като хубавата жена - кеф ти е да си с нея, но ти къса нервите и джоба - продадена
          -------------------------------------------------------------

          Коментар


            #6
            Маи се оказа че вариатора

            Коментар


              #7
              Колеги възможно ли е да го прави това от термостат... имаше един картон на радиатора и като махнах стана така

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  Никои ли неможе да помогне

                  Коментар


                    #10
                    колега по принцип не е възможно да е от тоя картон който си махнал .... по принцип щом го имаш значи термостата ти не затваря и е постоянно отворен ... а относно уборотите .... чесно казано незнам !
                    AUDI 1.8 20V TURBO
                    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      страното е че колата без картона не върви хубаво нз и аз нали некви дачици има за инжекцията некви темп. нз и аз

                      Коментар


                        #12
                        Погледни си въздушния филтър, може да не дава нужното съпротивление. Да не си със спъртен филтър, или нещо скъсано след него?
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13
                          GTipo написа:
                          Погледни си въздушния филтър, може да не дава нужното съпротивление. Да не си със спъртен филтър, или нещо скъсано след него?
                          Със Спортен съм колега така я зех

                          Коментар


                            #14
                            mi na mene mi prai nqkoi pat kat dam na svobodna i oborotite badat i se ka4vat sporet mene i kogato pusna farove halogeni muzika po 4esto go prai sporet mene e 4e trqbva da se usili releto na generatora i za tva padat oboroti1.12. Писането на кирилица е задължително. Забранено е писането с латински букви, както и заместването на буквите "Ч", "Ш", "Щ" и други с цифрени означения като "4" и "6" или с някакви други знаци извън кирилицата. (Изключват се случаите, когато е наложително: техническа информация, код и други.) Тези, които нямат кирилица могат да си свалят и инсталират или да използват вградения кирилизатор към формата за писане на мнение. При нарушение потребителят получава официално предупреждение, а модераторите имат правото да изтрият мнението по своя преценка. УВАЖАВАЙТЕ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК! Това е български форум - не международен. Модераторски екип на fiat-bg.org

                            Коментар


                              #15
                              Проблема се оказа бензинова помпа сега ми остана само гасненето на празен ход Което не винаги го прави някакви съвети ако може

                              Коментар

                              Working...
                              X