Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Четох, рових, ремонтирах и не успях да си помогна - Решено

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    u_bo написа:
    Junkey написа:
    u_bo написа:
    biker_81 написа:
    Аз бих казал че е безполезно да си мери налягането.При мен,налягане мерих,нормално,ламбда сонда мерена с осцилоскоп-работи добре,дюзи току що изчистени с ултразвук,тпс пробвано с 2 други,мап пробвано с 2 други,и колата си придърпва на ниски обороти и глъхне,а на високи си върви и това е няма управия.Компютъра също не дава грешки.А на метан си върви идеално гладко.
    при тебе проблема е от адаптация - има поне 3 теми дето е разисквано ПОДРОБНО
    При мен проблема се оказа същото. Ходих на диагностика и компютъра показа "Грешна Ламда Адаптация". След рестартиране на компютъра колата заработи все едно никога не е имала проблем. . Сега вече съм много щастлив. Най-верочтно Ламбда емулатора пуска постоянно сигнали на компютъра и поради тази причина отказва да работи.
    е нали това беше от първите предположения и го беше изключил.... добре че всичко е наред ! може да промениш заглавието на темата
    Е да но го гледахме на Визата. Вчера с някаква друга програмка ровеше и излезна точноп това след отстраняването на грешката, колата заработи.
    Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

    Коментар


      #47
      въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )

      Коментар


        #48
        u_bo написа:
        въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )
        За сега проблема е отстранен, ще разбираме с другия майстор, за да соостраним проблемите изцяло .
        Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

        Коментар


          #49
          Junkey написа:
          u_bo написа:
          въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )
          За сега проблема е отстранен, ще разбираме с другия майстор, за да соостраним проблемите изцяло .
          Аз ако не се лъжа ти предложих да се рестартираш и да видиш какво ще стане - ама не, та не... Винаги се пробва първо рестарт - така е като турнаха компири и в колите.Адаптацията не я хваща на диагностика - тя е естстествен процес - а като е грешна - на ти проблем.Веднъж без да искам запалих на бензин с откачена ламбда и сечудех полсе какво и става на тая кола - рестарт и край.
          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

          Коментар


            #50
            u_bo написа:
            въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )
            Хаджов ще каже,че след две седмици отново ще има същите проблеми и пак ще трябва да си оправя адаптацията докъто му писне и изхвърли уредбата.

            Коментар


              #51
              Stefan Hadjov написа:
              u_bo написа:
              въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )
              Хаджов ще каже,че след две седмици отново ще има същите проблеми и пак ще трябва да си оправя адаптацията докъто му писне и изхвърли уредбата.
              Пък на Хаджов ще му подскажа че ако си сложи свестни емулатори човека няма да има никакви проблеми.Над 10 години карам само на газ - не че не съм се сблъсквал с проблеми, ама отдавна съм се научил да правя така че да не се получават. Друго е като имаш 6лв на сто за дълъг път. Не на бензин - 14лв или дизел - 9-10лв за еднаква кола и еднакъв стил на каране.Проблема не е в колите или газта - а в липсата на информация и често не дотам коректни (знаещи) майстори.Щом колегата има проблеми с адаптацията значи някой емулатор не му работи добре или изобщо не работи.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #52
                Yavor написа:
                Stefan Hadjov написа:
                u_bo написа:
                въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )
                Хаджов ще каже,че след две седмици отново ще има същите проблеми и пак ще трябва да си оправя адаптацията докъто му писне и изхвърли уредбата.
                Пък на Хаджов ще му подскажа че ако си сложи свестни емулатори човека няма да има никакви проблеми.Над 10 години карам само на газ - не че не съм се сблъсквал с проблеми, ама отдавна съм се научил да правя така че да не се получават. Друго е като имаш 6лв на сто за дълъг път. Не на бензин - 14лв или дизел - 9-10лв за еднаква кола и еднакъв стил на каране.Проблема не е в колите или газта - а в липсата на информация и често не дотам коректни (знаещи) майстори.Щом колегата има проблеми с адаптацията значи някой емулатор не му работи добре или изобщо не работи.
                Абе аз толкова години се занимавам с автомобили и още не съм срещнал човек ползваш газ и да няма проблеми,па ако ще и да е с карборатор колата му.Освен ако се прави,че не ги забелязва или е толкова безразличен към поведението на колата че не му прави впечатление абсолютно нищо.Има наистина такива хора,за които е най важно да са малко парите за гориво.Но много често икономиите са илюзорни.А да не говорим за ядовете и загубеното време.

                Коментар


                  #53
                  Yavor написа:
                  Stefan Hadjov написа:
                  u_bo написа:
                  въпроса е дали е отстранена причината?проблема си го изчистил 0 ок.а това което го е предизвикало? ( знам Хаджов какво ще каже за причина, ама той е необективен )
                  Хаджов ще каже,че след две седмици отново ще има същите проблеми и пак ще трябва да си оправя адаптацията докъто му писне и изхвърли уредбата.
                  Пък на Хаджов ще му подскажа че ако си сложи свестни емулатори човека няма да има никакви проблеми.Над 10 години карам само на газ - не че не съм се сблъсквал с проблеми, ама отдавна съм се научил да правя така че да не се получават. Друго е като имаш 6лв на сто за дълъг път. Не на бензин - 14лв или дизел - 9-10лв за еднаква кола и еднакъв стил на каране.Проблема не е в колите или газта - а в липсата на информация и често не дотам коректни (знаещи) майстори.Щом колегата има проблеми с адаптацията значи някой емулатор не му работи добре или изобщо не работи.
                  Проблемът е в Ламбда симулацията, постоянно пълни компи с грешни данни и това го притеснява. Компютъра го рестартирал много пъте, но след като му даде кофти инфо и пак бъгва. В момента съм махнал емулацията и няма проблеми с майсторът ще мислим решение за този проблем .
                  Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                  Коментар


                    #54
                    и аз го имам тоя проблем от доста време ама не ми стана ясно с програма ли се прави тая адаптация или само с изключване на клемите

                    Коментар


                      #55
                      Колега, тази адаптация е проблем в компютъра. Ресетваш компютъра и трябва да се оправи. Това може да стане или чрез махане на клените от Акумулатора или на диагностика. Ако имаш ламда симулация на АГУ-то може там да е проблема, ако не е там проблема е много лошо иначе.
                      Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                      Коментар


                        #56
                        когато ми слагаха газовото питах за симулатор но ми казах че всичко било вградено в копчето и нямам нищо допълнително

                        Коментар


                          #57
                          jorogo6o написа:
                          когато ми слагаха газовото питах за симулатор но ми казах че всичко било вградено в копчето и нямам нищо допълнително
                          да по принцип на ГаЗ 24 , така се прави... или ти си със ЗиЛ ?

                          Коментар


                            #58
                            Здравейте колега,И аз малко да поспамя в темата - гледам половината постове са чист спам.1. Такова животно най-добър мас’тор няма.2. Те тия дето правят коли не са прости - ако можеха да вървят безпроблемно на газ, щяха 95 процента от автомобилите да са с фабрични газови уредби а не обратното. Все пак тия в нормалните държави карат доста повече отколкото ние българите.3. Виж какво гориво имаш в резервоара. Аз бях сипал веднъж, не помня и аз откъде, май лукойл и сутрин на топло време палеше все едно е задавена. Смених отново на еко и няма проблем.4. Не плюй по марката, аз със моя умрелия фиат съм теглил голфче, така че не е от марката. Ако не ти харесва колата - продай я и си купи перфектната НОВА стара кола и почни да спамиш съответния форум.
                            Brava 1.6 EL, '98
                            182A4

                            Коментар


                              #59
                              roro написа:
                              Здравейте колега,И аз малко да поспамя в темата - гледам половината постове са чист спам.1. Такова животно най-добър мас’тор няма.2. Те тия дето правят коли не са прости - ако можеха да вървят безпроблемно на газ, щяха 95 процента от автомобилите да са с фабрични газови уредби а не обратното. Все пак тия в нормалните държави карат доста повече отколкото ние българите.3. Виж какво гориво имаш в резервоара. Аз бях сипал веднъж, не помня и аз откъде, май лукойл и сутрин на топло време палеше все едно е задавена. Смених отново на еко и няма проблем.4. Не плюй по марката, аз със моя умрелия фиат съм теглил голфче, така че не е от марката. Ако не ти харесва колата - продай я и си купи перфектната НОВА стара кола и почни да спамиш съответния форум.
                              Самно не мога да разбера, защо изказваш мнение във вече решен проблем . А и кои е казал, че съм плюл колата тя си е перфектна .
                              Fiat Bravo, 1.6 SX, 16V, 76 kW

                              Коментар


                                #60
                                Колега като махна Ламбда симулатора не свети ли "дюзата" и не трупа ли грешки ???
                                Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                                Втората......пак същата!
                                (_-_)______////_______(_-_)
                                Punto75-Вече на жената!
                                Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                                Коментар

                                Working...
                                X