Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Примигваща лампа на масло Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Примигваща лампа на масло Браво 1.6

    Здравеите колеги имам Браво 1.6,16v,97г когато е загряла колата една чертичка след средата (преди да включи перката)на обороти ми пимигва лампата на маслото и разбрах че трябва да замеря налягането му.Казаха ми че вариантите са 3 или датчик или маслена помпа или износени лагери на коляновия вал което я най-лошия вариант.Може ли някои да ми каже каде се намира този датчик и как да замеря дали налягането е наред

    #2
    Или силно разредено масло.
    Fiat Marea 1.8i 16V
    Fiat Tipo 1.4i 8V
    Fiat Punto 1.6i 8V
    www.italauto-bg.net/forum/

    Коментар


      #3
      имах подобен проблем , при мен се оказа че е помпата - но най сигурно майстор ще ти каже каква е твойта болка

      Коментар


        #4
        Каквото и да е колега .... не карай колата докато не намериш проблема.... че може и да стане голяма беля!
        Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
        Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
        Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
        Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

        Коментар


          #5
          Бързо в бокса че аз скоро ревах много заради същото
          Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

          Коментар


            #6
            Re: Примигваща лампа на масло Браво 1.6

            kumo88 написа:
            Здравеите колеги имам Браво 1.6,16v,97г когато е загряла колата една чертичка след средата (преди да включи перката)на обороти ми пимигва лампата на маслото и разбрах че трябва да замеря налягането му.Казаха ми че вариантите са 3 или датчик или маслена помпа или износени лагери на коляновия вал което я най-лошия вариант.Може ли някои да ми каже каде се намира този датчик и как да замеря дали налягането е наред
            Здравей имах абсолютно същия проблем смени си маслото ,и ще разбереш най-добре преди да разглабяш колата ,за информаця налях "елф"10/40и сега е добре вече даже минах над 10 000 км сега пак ще го сменям...

            Коментар


              #7
              Може и да е за смяна датчика за маслото.
              Фиат Пунто 1,2 HSD

              Коментар


                #8
                Да ви кажа, най-малко вероятното нещо е датчика. Или маслената помпа не може да направи налягане поради 2 прични - износени лагери на к.вал или износване на самата помпа.

                Коментар


                  #9
                  Абе не знам дали най-малко вероятно е да е датчика. При мен се появи същия проблем една вечер като се прибирах от работа, на другия ден смених маслото и този датчик (10 лева струва) и от тогава до сега, вече 2-3 седмици нямам проблем.
                  The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                  Коментар

                  Working...
                  X