Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

високи обороти от време на време

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    високи обороти от време на време

    Здравейте , четох много по въпроса , не открих идентичен случай . От известно време след запалване много рязко се вдигат оборотите дори на скорост, след като пкарам 1 км спират да се движата нагоре надолу . но днес ми се случи както си карах спокойно да забучи за кратко ,. Не се случва всеки път след запалване ,но последните два три дни е честичко. къде да търся проблема ................освен в сервиза
    тръпка е да натискаш педала )

    #2
    Re: високи обороти от време на време

    Byni написа:
    Здравейте , четох много по въпроса , не открих идентичен случай . От известно време след запалване много рязко се вдигат оборотите дори на скорост, след като пкарам 1 км спират да се движата нагоре надолу . но днес ми се случи както си карах спокойно да забучи за кратко ,. Не се случва всеки път след запалване ,но последните два три дни е честичко. къде да търся проблема ................освен в сервиза
    Защо не посочи какъв е автомобила и с кой двиагател да гадаем ли?Браво 1,6 може би?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      олеле знаех си че пропуснах нещо , Браво 1,6 16v е - бензин газ и на двете е така с оборотите . От вчера оборотите са така при всяко запалване
      тръпка е да натискаш педала )

      Коментар


        #4
        Провери си датчика за температурата ... да не те цака с автоматичния смукач... да отчита грешно и от там да ти мени оборотите така успех
        Fiat Bravo - НАЙ-БЪРЗИЯ с вариатор Powered By . . .
        Fiat Marea 1.6 16V - Not Powered By ... YET !
        Alfa Romeo 155 2.0 8v Twin Spark - в гаража ...
        Lancia Delta 1 HF 2.0 8v TURBO

        Коментар


          #5
          благодаря , ходих на диагностика и първо паказа грешка в датчика на температурата , човека там ми обясни че е изчистил грешката и вече не го прави ,и тъй като не разбирам много се радвам че е отстранен проблема но дали няма да е до скоро . Обясниха ми също че симулаторите на газовата са объркали компютъра , смятате ли че е възможно
          тръпка е да натискаш педала )

          Коментар


            #6
            датчика струва 20лв трябвало е да го смениш!, иначе АГУ шашка компа ако нямаш симул. или емул.
            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
            Втората......пак същата!
            (_-_)______////_______(_-_)
            Punto75-Вече на жената!
            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

            Коментар


              #7
              ок ще госменя приследващо ходене при майстора , а то май се налага от вчера започна да ми свети маслото и то само при изключване от скорост , мужду превключване на скоростите и при падане на оборотите под 1500 , маслото ми е сменено преди 2000 км и си е в ред гледах го , какво ли може да е пак
              тръпка е да натискаш педала )

              Коментар


                #8
                Byni написа:
                ок ще госменя приследващо ходене при майстора , а то май се налага от вчера започна да ми свети маслото и то само при изключване от скорост , мужду превключване на скоростите и при падане на оборотите под 1500 , маслото ми е сменено преди 2000 км и си е в ред гледах го , какво ли може да е пак
                - датчик налягане масло- гняс в маслото (или лошо масло)- заминала маслена помпаизбери каквото ти хареса ? промивка на ДВГ правил ли си при смяната??с какво масло си сменил??при добре загрял ДВГ ли е правена смяната ?

                Коментар


                  #9
                  Може да се мъчи да гасне и за това да ти присветка лампата на маслото,щом го прави само като превключваш на скорост.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    сменено е в сервиз - Валволин и си беше загряла
                    тръпка е да натискаш педала )

                    Коментар


                      #11
                      Byni написа:
                      сменено е в сервиз - Валволин и си беше загряла
                      e , аз другите въпроси не ги бях задал , само за да си чеша пръстите, но - проблема е в твоята кола, ако искаш ще отговаряш , ако не искаш - няма

                      Коментар


                        #12
                        - датчик налягане масло - гняс в маслото (или лошо масло) - заминала маслена помпа избери каквото ти хареса ? промивка на ДВГ правил ли си при смяната? ?с какво масло си сменил? ?при добре загрял ДВГ ли е правена смяната ?-промивка на ДВГ не е правена , -маслото е валволин от най хубавото така ми казаха -беше добре загрял двигателя при смяната извинявам се ако неточно съм отговорила по горе Интересното е че днес нямаше тези призначи не светеше нищо и съвсем нормално си вървеше , мисля че намокрянето беше причината , преднито се появяваше след дъждовете и след автомивката /ако въобще това е възможно /освен ако женската ми логика не звучи прекалено глупаво
                        тръпка е да натискаш педала )

                        Коментар


                          #13
                          За светенето на маслото скоро имах такъв проблем. При много загряла кола, на свободни обороти съвсем леко премигваше. Още на другия ден сутринта смених маслото, което беше на 8000 км, смених и датчика за налягане, за всеки случай, той е 10 лева, но е на кофти място. Проблема ми се реши по този начин.
                          The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                          Коментар


                            #14
                            А, разбира се и маслен филтър.
                            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

                            Коментар


                              #15
                              сменени са и маслото и масления филтър преди 2000 км
                              тръпка е да натискаш педала )

                              Коментар

                              Working...
                              X