Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Държи ми високи обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Едва ли е температурен датчик,и в най-студеното време ми държи 1200-1300 оборота т.е. и да е заминал няма как да накара двигателя да работи с 2000 оборота. Другото което се сещам поне за тези които са с един датчик за еку и за табло, като замине датчика вентилатора на радиатора почва да върти постоянно. По скоро както е писал колегата горе най-вероятно имаш смучене на въздух от някъде. Ако си с ГИ виж маркучите на газовите инжектори до колектора. Симптомите са същите при смучене на въздух след дроселовата клапа т.е вакуми по инжекциона , гарнитури на колекторните тръби и т.н..Това го твърдя от личен опит.

    Коментар


      #17
      И при мен го има същият проблем- на студен двигател държи 2000 оборота.Като загрее си кове 750.На диагностика нищо не излиза.Ако смуче въздух не трябва ли да са високи оборотите и при загряла кола?

      Коментар


        #18
        brannikb написа:
        И при мен го има същият проблем- на студен двигател държи 2000 оборота.Като загрее си кове 750.На диагностика нищо не излиза.Ако смуче въздух не трябва ли да са високи оборотите и при загряла кола?
        ако си с москвич - провери си жилото на смукача.

        Коментар


          #19
          Re: Държи ми високи обороти

          u_bo написа:
          svilen.nedkov написа:
          Здравейте колеги,от няколко дена колата ми държи високи обороти на свободна 1500 - 2000 оборота. Не ми е гаснела, и стрелката на оборотите не играе, свалих стъпковото моторче и го почистих, но ефекта е същия. Ще сам ви благодарен ако дадете предложения от какво може да е.
          потърси ВНИМАТЕЛНО откъде ти смуче (90% вероятност) въздух.кажи какви интервенции са правени по колата напоследък - ДОРИ да си мислиш , че няма връзка
          При мен помогна,разхлабена скоба на въздухавода след въздушния филтър.Леко играеха оборотите без значениестудена или топла,преди малко оправих проблема и сега двигателя работи стъбилно.Благодаря за съвета.
          Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

          Коментар

          Working...
          X