Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Клапан на бензиновите пари.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Клапан на бензиновите пари.

    Здравейте колеги. Колата е Брава 1,2 мотор. Проблемът ми е следния създава се вакум или налягане в резервоара не мога да го определя. Изчетох темите по този случай пробих дори и клапана на капачката но тогава започва да мирише на бензин. Проверих цялата система няма запушване дори и филтъра с активния въглен пропуска. Клапана които ви показвам на снимка ме интересува на какъв принцип работи по скоро на какъв интервал от време трябва да изпуска тези пари. Успявам да го задействам само когато го разкача от буксата и пак го закача.
    Прикачени файлове
    FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

    #2
    Клапана маи го управлява компа, ама кога го отваря и затваря ебеш ли му мамата. А това че в резервоара имаш вакум или нялягане знам ли кво е вече е нормално. Има доста изписани теми по този въпрос дори на капчаката на резервоара предупреждават за това. Така че споко, всичко наред ли е с колата!? върви ли !? някви пробелми да има ? ако няма НЕ БАРАЙ!!!!!! че те на фиатите малко им тряя да ги чопнеш някъде и ти се качват на главата
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

    Коментар


      #3
      Проблеми ням. Ама по бензиностанциите подскачат при отваряне пък и ме е страх помпата да не замине.
      FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

      Коментар


        #4
        помпата трябва да прави 3 бара налягане.а колко ли е подналягането в резервоара, че се притесняваш по-добре иди си вземи една здрава капачка - напразно си пробил твоята.... чудя се колко ли теми си изчел за да стигнеш до това грешно решение ?!?!?!

        Коментар


          #5
          Колега няма страшно и моята си прави стабилно налягане и се опасявах да не ми е здала багажа еко системата но се оказа, че всичко е нормално да не забравяме, че не караме вече Жигули или Москвич с обушник на резеровара
          Subaru B9 tribeca 3.0
          Peugeot 307 04
          Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
          Fiat Brava 1.6 16V 103

          Коментар


            #6
            Капачката я запуших вече. Карам и доста служебни автомобили това не се получава при никоя от другите.Предишната ми кола беше типо с абсолутно същиа принцип на отделяне на бензиновите пари. Благодара за отговорите.
            FIAT BRAVA 1.2 16V 1999г. HSX

            Коментар


              #7
              xarixito написа:
              Капачката я запуших вече. Карам и доста служебни автомобили това не се получава при никоя от другите.Предишната ми кола беше типо с абсолутно същиа принцип на отделяне на бензиновите пари. Благодара за отговорите.
              Не се занимавай с неща дето не са ти работа,ако нямаш проблеми с работата на двигателя.В резервоара,може да имаш налягане,може и вакум в различни случаи.Имаш прецизна електронна система за вентилация и тя се грижи за това.Кой я управлява и как работи,това е друга тема.Запуши си капачката,която си пробил или я смени.Карай и си свиркай.

              Коментар

              Working...
              X