Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен проблем с Bravo 1.6...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен проблем с Bravo 1.6...

    Здравейте колеги.От известно време ми прави впечатление, че нивото на маслото се покачва...Колата си върви отлично /само дето си вдигна разхода/ .Ясно ми е,че вкарва бензин в картера. Не мога да си обясня от къде. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем-да помага
    Алфа Ромео 156 2.0 16v
    Fiat Bravo 1.6 16v

    #2
    лоша работа на двигателя от там идва недоизгаряне на горивната смес и влизането и в маслото а също така проблема може да идва и от дюза която не може да затвори при угасен двигател и испуска бензин в някой от цилиндрите ти и от там пак попада бензин в маслото но в този случай има опасност да се получи удар варху някое от буталата при палене поради голямо количество течност по време на компресия(палене) така че не е лошо да погледнеш на проблема по сериозно,и не питай как се чувстват основните и биелните лагери както и хидравличните повдигачи с тоя бензин в маслото с две думи КОЛАТА ТИ НЕ Е ЗА КАРАНЕ

    Коментар


      #3
      д

      колегата е прав възможное даимаш проблемна дюза икогото загасиш колата тя да капе.или е пробит реголатора на реиката което е помалко вазможно.
      тел.0897943620

      Коментар


        #4
        Имах подобен проблем преди няколко месеца. Оправи се като си почистих инжекторите и си смених незатварящия термостат. Друго решение на проблемът е АГУ.
        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

        Коментар


          #5
          Двигателя работи перфектно.Днес след цял ден мазане и разглобяване, се оказа че имам пикаещ инжектор.Проблема е решен.
          Алфа Ромео 156 2.0 16v
          Fiat Bravo 1.6 16v

          Коментар

          Working...
          X