Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотите на Fiat Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотите на Fiat Punto

    Здравейте,от скоро имам следния проблем с тази кола,Fiat Punto 1.2,75Hp 95г.Както си карам нормално да речем до 2-2500 оборота и реша рязко да и дам газ,изведнъж оборотите отиват към 6500-7000 и нямат отлепване от там,колкото и да се мъча да натискам спирачката колата пак си движи със около 4000 оборота.Оправя се само като загася двигателя за около 5 минути,и после запаля пак.Възможно ли е компютърът да се е развалил,или има някаква друга причина?Да кажа само че колата се кара само на бензин никога не е имала газова уредба.

    #2
    д

    ако светва дюзата го закачи на диагностика.мисля че проблема е от водниа дачик.
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      Май ти засяда жилото.
      ex. punto elx 1.2i
      Lancia Libra 1.6

      Коментар


        #4
        Ами дюзата не ми светва а и почти всички датчици съм ге сменял с нови,колкото до жилото на газта веднага щом ми направи тоя номер първата работа ми е да отворя капака да го погледна това жило но всичко си е наред,то и а ко ми засядаше педала щеше да ми потъва но той си се връща в нормално положение.Единственото което ми прави впечатление е че щом загася двигателя и след около 5 минути запаля всичко си е нормално.

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с оборотите на Fiat Punto

          Pchelata написа:
          Здравейте,от скоро имам следния проблем с тази кола,Fiat Punto 1.2,75Hp 95г.Както си карам нормално да речем до 2-2500 оборота и реша рязко да и дам газ,изведнъж оборотите отиват към 6500-7000 и нямат отлепване от там,колкото и да се мъча да натискам спирачката колата пак си движи със около 4000 оборота.Оправя се само като загася двигателя за около 5 минути,и после запаля пак.Възможно ли е компютърът да се е развалил,или има някаква друга причина?Да кажа само че колата се кара само на бензин никога не е имала газова уредба.
          Така както го описваш , според мен ти засяда дросела понеже даваш рязко пълна гази то застава в краино положение после като поистине дросела се отпуска и застава в нормално положение.Така става като се кара смръсни или кофти филтри ТИП СПОРТ или някой е бърникал там и си е оставил ръцете .Не се шашкаи оправясе с почистване .

          Коментар


            #6
            Провери има едно предпазно гумено оплътнение на жилото на газта на инжекциона,ако се е скъсало или преместилоот мястото си при голям ход на газта заклинва и се форсира двигателя без да може да върне!
            Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

            Коментар

            Working...
            X