Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с запалването на Фиат Панда 1.2 2004г

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с запалването на Фиат Панда 1.2 2004г

    Имам Фиат Панда модел 2004.бензин 1200 кубика Полу4и се проблем в запалването и по-то4но , едната бубина ниама захранване, ниакои мойе ли да кайе каде мойе да отстраниат проблема, без да ме карат да смениам компиутара на колата.Начина ти на писане не отговаря на правилатаОправи си постоветеВ противен случай темата ти ще бъде изтритаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    к

    какво липсва постояният плюс или миносовият сигнал от компа.ако е миноса прозванете веригата от буксата до компа ако е здрава 100% триава компютар и желателлно дабаде нов .
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      колега да не забравяме дачик на колянов вал а и бобината може да е заминала при мен беше така на пунто 2001 год и се оказа дачик
      Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

      Коментар


        #4
        Има ниакакав плиус, но е мн мижав парвона4ално дава плиус и после из4езва... бобината работи на 100% и минус има, но дат4ика на несам го видиал дали е 4итав... На диагностиката не го показва,като развален. А с такав компиутар от каде мога да се сдобиа???

        Коментар


          #5
          колега виж все пак дачика че комп доста е слолен аз моита я карах в александър ауто и за има няма 1-2 беше готова
          Фиат Пунто 1.2 8в 60 кончета

          Коментар


            #6
            к

            от дачика неможе данеработи самоедната бобина.плюса сепоявява заняколко секунди иизчезва такаитрябва имали накасан миносов сигнал от компютара.
            тел.0897943620

            Коментар


              #7
              Re: Имам проблем с запалването на Фиат Панда 1.2 2004г

              djo_xxx написа:
              Имам Фиат Панда модел 2004.бензин 1200 кубика Полу4и се проблем в запалването и по-то4но , едната бубина ниама захранване, ниакои мойе ли да кайе каде мойе да отстраниат проблема, без да ме карат да смениам компиутара на колата.
              Така както го обясняваш се разбира че едната бобина няма захранване,което ще рече +12 волта,а другата има.Ами вземи + 12 в от бобината която го има и го подай на другата която го няма.То трябва да е едно и също и за двете.Ако това наистина ти е проблема,то се решава лесно.

              Коментар


                #8
                Ако само захранването е проблема, то идва директно на двете бобини и няма общо с компютъра.Двете бобини се управляват с минусов сигнал от ЕКУ-то.Така, че реши какво не е наред и пак пиши.п.п. Ама няма такъв правопис Ако не ми беше привлякъл вниманието, сигурно щях да пропусна темата. Стана ми интересно дали имам шанс да разбера за какво се пише :D
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  Да ви кажа каде е бил проблема... В компиутара е влиазла вода... Процесора е хванат за платката с много танки кра4ета, които са алуминиеви. Те са хванали патина от влагата и са се доприали (от едната страна на процесора) дали са на касо и са се стопили. Сега триабва ниакои да ги запои ( проблема е ,4е са алуминиеви и мн танки) П.П. Правописа е така, за6тото пи6а на латиница и после го конвертирам на кирилица SORRY !!!

                  Коментар


                    #10
                    djo_xxx написа:
                    Да ви кажа каде е бил проблема... В компиутара е влиазла вода... Процесора е хванат за платката с много танки кра4ета, които са алуминиеви. Те са хванали патина от влагата и са се доприали (от едната страна на процесора) дали са на касо и са се стопили. Сега триабва ниакои да ги запои ( проблема е ,4е са алуминиеви и мн танки) П.П. Правописа е така, за6тото пи6а на латиница и после го конвертирам на кирилица SORRY !!!
                    Не съм чувал до сега процесор с алуминиеви крачета.Алуминия не подлежи на спойка с калай.

                    Коментар


                      #11
                      Хайде и аз да се включа.Както се разбира(може би) процесора е за повърхностен монтаж. Може ли снимка? Ако е останало нещо от тях мога да ги възтановя, проблема обаче сигурно е по-голям. За да се стопят тези крачета, които са медни, е текъл голям ток и вероятно процесора е повреден. Другата вероятност е да са деградирали от влагата, което също се случва. Ако искаш пиши!
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар

                      Working...
                      X