Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Едно две въпросчета за кабелите на свещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Едно две въпросчета за кабелите на свещите

    Здравейте колеги искам да попитам възможно ли е кабелите на свещите да ми дават смущение и по бавно зацепва имам чуството че беше по пъргава колата не бях я карал извесно време и защото свалях кабелите на свещите и от там ми идва първо на ум. Като дам газ го няма този раз който го имаше преди възможно ли е да не дават хубав ток на свещите и да не изгарят както трябва а те са нови.Другото ми запитване е забелязах че като дам газ на свободна качвам примерно до 4000 оборота и като пусна гаста стрелката пада задържа се за малко на 2000 оборота и чак тогава пада на 800 оборота колкото ми е на свободна.От къде идва това задържане на 2000 оборота Благодаря на всички който ще се отзоват.
    www.puntopower.com
    FIAT Punto 1.2 16V Sporting

    #2
    От личен опит да ти споделя, скоро сменях свещи, разбутах кабелите, вадих, свалях и тн. Първите няколко км, ок, после друсна малко по дупките, и изчезна и мощност и равномерна работа на двг и др. След две диагностики, без грешки съответно, си купих нови кабели и вече всичко е както преди. Изглежда лулите на старите нещо са били поизгорели и нещо подобно и при моите действия съвсем съм ги скапал. Осносно оборотите, мисля, че е нормално! При мен от високи обороти, надолу ги задържа на 1500 за секунда-две и тогава пада на 800!
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
    Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
    Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

    Коментар


      #3
      Искаш да кажеш че кабелите са си заминавали и аз като сам ги свалил сам им искорил малко процеса и им е дошло времето
      www.puntopower.com
      FIAT Punto 1.2 16V Sporting

      Коментар


        #4
        При мен се получи точно това, за твоята кола не мога да бъда 100 % сигурен. Тук само изказваме предлположения, а ако искам да сменя нещо по колата си, отивам в сервиз, ако е нещо по-завъртяно, отивам първо на диагностика и след това сменям. Ако искаш направи това, ако не - пробвай и си купи кабели! Успех
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
        Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
        Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

        Коментар


          #5
          Мерси колега мисля да смена кабелите че само това несам сменял от както я взех сичко друго сам и сменил
          www.puntopower.com
          FIAT Punto 1.2 16V Sporting

          Коментар


            #6
            колега и аз съм със същия проблем - в началото на първа не даваше да и барна педала за газта , а сега нещо неще, така че, ако има при теб резултат от смяната на кабели ще съм ти благодарен да споделиш
            FIAT Punto Sporting - 2000

            Коментар


              #7
              ще споделя само да ги смена че сега имам 60 кинта а те са 75 лв и ако ги дам оставам без никви като посабера ще зема и ще пиша
              www.puntopower.com
              FIAT Punto 1.2 16V Sporting

              Коментар


                #8
                и аз съм така ,тая седмица ще ходя да купувам кабели че ми прави същите мизерии

                Коментар


                  #9
                  Здравейте колеги вчера смених кабелите. От молкото дето успях да усетя несам карал мн днес но определено има подобрение значи преди да ги зменя като дам рязко газ го нямаше онова набиране дето беше преди имаше нещо като забавена реаакция сега като ги смениех мотора си реагира веднага като му дам газ
                  www.puntopower.com
                  FIAT Punto 1.2 16V Sporting

                  Коментар


                    #10
                    трябва и аз да ги сменя тогава

                    Коментар


                      #11
                      http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=2&show=1 колеги и аз съм минал през тоя проблем и се убедих в едно ако новите кабели който сте си купили не са като тия на снимката (като оригиналните) след месец два нещата ще станат по зле отколкото са били със старите за това като ги сменяте по добре дайте с още 10 лева отгоре но вземете нещо което ще върши и за в бъдеще добра работа а не да се набутвате два пъти за едно и също успехи от мен

                      Коментар

                      Working...
                      X