Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за високия разход 1,6 16в А6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    колега защо не се замислиш по вапроса да си сложиш една газова и да си решиш проблема поне с набутването от към пари много хора може би ще са против това което те саветвам но в краина сметка няма да се венчаем за тия коли че да мислим какво ще се случи с тях да кажем след 50000 или 10000 км а и в момента има доста добри оферти от разните там фирми за монтаж на едно инжекционче и си караш на цена 70-75 стотинки на литър пък ако ще да ти гори и 20 на 100 но все пак всеки сам си избира а и както каза един друг колега колата си е твоята сам си решаваш

    Коментар


      #17
      Я да възродя темата. Преди 10-на дена свърши газта и обърнах на безнин. Стрелката на нивомера показваше точно половин резервоар. Нулирах дневният километраж. Вчера просветна лампата на "бензиномера", а стрелката сочи първото деление след 0-та. Дневният километраж сочи 160 километра. Само градско, с поне 10-тина стартирания и пробег на къси разстояния. Половин резервоар - 25 литра бензин. Сега почти празен и само 160 пропътувани километра

      Коментар


        #18
        Да кажем, че действително вътре е имало около 25л, което не е сигурно. Няма правило, че стрелката сочи средата точно на половин резервоар. Щом стрелката е ’просветнала’ значи имаш 7-8л в резервоара. Сега смятай колко литра е изхарчила градско за 160км.
        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

        Коментар


          #19
          Аз съм с 63 литра резервоар, но впечатленията са ми следните - от пълен резервоар до показание на стрелката до половината изминавам между 530 и 550 км. и след това започва да спада все по-осезаемо. Това означава, че от пълно до средно положение не е изгоряло точно половината гориво, а някъде 33-35 литра, а остават 28-30 за останалата скала под половината. Оня ден на показание малко над последната чертичка над празно, заредих догоре и събра почти 49 литра, което означава, че вътре е имало 14-15 и действително лампата ми почва да присветва, като има между 10 и 12 литра, а светва постоянно на 6-7.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #20
            Пичага не се занимавай с глупости ами напиши какъв ти е двигателя 1.6 ама.... колко клапана на цилиндър? Второ оди на диагностика не е излишно да ти видят ламбда сондата.Трето аз съм с 1.6 16в и съм сипвал на петрол и ми даде 30 на 100 а оня ден ходих до пловдив и обратно 5 на 100 с 200км най малко съм падал на 160 демек близо час не е падала от 5000 оборота но стъпя ли в града под 8-9 не падам та даже ако я вкарвам в над 3500-4000 стъпва на 10. Не гледай бензино на колконката ами на колата стрелката и си засичай. Ламбдасондата отговаря за разхода ама си е скъпа, а аз за пловдив сипах от ОМВ карера95 - 19л. и минах 400км с натоварена кола до тавана. Правете си сметка за какви разходи говорите Колега bivmo каде го изкопа това 1.6 GT?
            АЗ СИ КУПИХ КОЛА ЗА КАРАНЕ А НЕ ЗА БЛЪСКАНЕ!!!!
            Fiat Bravo 1.6 16v 103hp 98г.

            Fiat 1100L 42г.

            Коментар


              #21
              Колега, доста произволно боравиш с числата и най-вече с разхода на гориво. На двигател 1,6 разход от 5/100 е непостижим с икономично каране, какво остава за скоростите, които споменаваш. Доста е съмнително и как я поддържаш тази скорост от 160 до 200. Градско каране разход 8-9 е абсурд, долната граница е 10. Последното, което казваш, за 19 литра и 400 км - от която и бензиностанция да си ги сипал, излиза разход под 5/100, пак ти казвам - за този бензинов мотор е непостижим, при положение, че заводски му дават в различните каталози от 6,3 до 6,5.
              Fiat Marea Weekend 1,6 16V

              Коментар


                #22
                Моята с 1,6 16в на дълъг път под 7,5 не пада и то с максимално галене на педала на газта. Но все пак съм със спортен филтър и ауспух и с 16" джанти.Градско 9,5-11,5 и то като не минавам 2500 оборота, но с включен климатроник.Преди време имах проблем с ламбдата и ми гореше по 17-18л.Разхода зависи от много неща- ламбда,бензин,свещи,ауспух,начин на каране и т.н.Напоследък зареждам 96 от Петрол/дадоха ни ТРАНСКАРД от работа и само там може/ и много ме радва, започна да ми дава редовно 8,5 смесен разход с включен климатроник.
                FoRzA ItaliA
                Lancia Delta HPE
                ex FIAT Uno 1,0 fire - продава се на части

                Коментар


                  #23
                  /

                  абе сладури какви коли карате бе моята е 1.6 16v и градско ми гори 8-9 с натискане може да отиде и 10 и с климатика де кви са тия 16-100, 12-100 направо незнам и зареждам предимно от ромпетрол шела вобште не ми харесва да ви кажа но това си е мое мнение

                  Коментар


                    #24
                    Bat_M написа:
                    колега защо не се замислиш по вапроса да си сложиш една газова и да си решиш проблема поне с набутването от към пари
                    Много хубав съвет му даваш.Ако си тури ГУ,тогава ще види какво значи набутване с ядове,нерви и пари по майстори.

                    Коментар


                      #25
                      Stefan Hadjov написа:
                      Много хубав съвет му даваш.Ако си тури ГУ,тогава ще види какво значи набутване с ядове,нерви и пари по майстори.
                      90% от бензиновите не ’неделни’ коли имат характерен триъгълен стикер в горната лява част на задното стъкло Подозирам, че голяма част от останалите 10% не са легализирали ГУ
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар

                      Working...
                      X