Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за високия разход 1,6 16в А6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за високия разход 1,6 16в А6

    Здравейте колеги бравото почна да гори много откакто съм го взел с каквото и да е каране немога да падна под 10-11 разход разлика между това да ходиш всяка сутрин на работа и да се връщаш в 6 с най големия трафик и да направиш за 2-3 дена 100 км градско след 12часа вечерта което си е направо извънградско няма в горенето. Та дотук с предисторията реших, че този разход си е много при положение, че съм с 90-те коня а не с целите реших да махна катализатора наливам до горе слагам тръба 100 км както преди зареждам 8 литра! Нулирвам пак догоре тоя път стрелката почва да пада бая бързо на 60-тия км реших да се пробвам зареждам 9 литра за 60 км едва не припаднах и сега пак проба грешка ама резултата май ще е като предния, не че очаквам малък разход от фиат, но това 8 си беше някакъв блян за 1 ден. Относно колата нищо и няма от ниските до високите е като самолет добре оскорява има си тяга не придърпва не прихлъцва всичко е ток ама разхода от каде идва тогава. Единственото което е в по окаяно състояние е стъпковото моторче го прочиствах наскоро че задържаше и сега като се движиш с 3хил оборота и като изкл от скорост се топва на 800 отива на 1000 за секунда две и пак се връща на 800. Е колеги очаквам предложения тази седмица събота я карам на канал и почвам от въздуха до ауспуха да проверявам дано да излезе нещо.
    Fiat punto 1,1
    Fiat bravo 1,6 16v
    Fiat bravo 2,0 20v
    Honda civic 1,5
    BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

    #2
    10-11 градски разход не е висок, а извънградското ти засичане не струва. Не се вкарвай в излишни "филми". Опитвайки да понижиш разхода, ще изхабиш само излишни нерви и пари.Направи си следната сметка - дори да свалиш разхода с 1 литър на 100 км., за 10 000 км. няма и 200 лв "спестени".Гарантирам ти, че ще похарчиш повече пари за опити, смени на разни неща по колата, излишни засичания и така нататък, и така нататък... Нервите и загубеното време не ги броим.Все пак колата и парите са си твои. Успех!
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      Не колега не съм за спестяването плаши ме тоя разход дето се вдигна сега пък и 1 литър си е около 120 лева на година грубо сложено дори е повече, но както и да е а извънградско съм го мерил пада до 7
      Fiat punto 1,1
      Fiat bravo 1,6 16v
      Fiat bravo 2,0 20v
      Honda civic 1,5
      BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

      Коментар


        #4
        Колега зависи много и от бензина. Аз от една година карам същата кола и на мен в началото ми даваше различен разход.Почнах да зареждам само от ШЕЛ 95 и разхода ми се кротна на 6-7 извънградско-90-120.В града тия 16 винтила си правят разход 10-14 зависи от карането и от сфетофарите. Засечи с бензин от различни бензиностанции ако ти се занимава и се насочи към една от тях!!! На мен от ЕКО 95 ми даде разход 17-20!!!

        Коментар


          #5
          Някой с предложения, че като гледам и на тоя тест ще изкара същия резултат?
          Fiat punto 1,1
          Fiat bravo 1,6 16v
          Fiat bravo 2,0 20v
          Honda civic 1,5
          BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

          Коментар


            #6
            KrAs написа:
            Някой с предложения, че като гледам и на тоя тест ще изкара същия резултат?
            Мисля,че си в нормите,аз с мойте 20 винтила в града съм на 13,а навън около 8 л.при 3000оборота,ако пусна конете на воля отива на 10 че и повече
            Marea HLX 147ps

            Коментар


              #7
              Колега аз казвам, че моето почна да прави 16 на 100 градско при нормално каране максимум 3 хил. оборота говоря и това дори рядко
              Fiat punto 1,1
              Fiat bravo 1,6 16v
              Fiat bravo 2,0 20v
              Honda civic 1,5
              BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

              Коментар


                #8
                Еми колега в града тия обороти много много не ги гледай по мое мнение.Аз си я карам моята в случаи до 3000 оборота и в случаи като ме нахапят кучетата до 5000 и разликата в разхода ми е половин литър.Много зависи от това дали и даваш рязко газ или плавничко , вярно че това е инжекция ама все пак и даваш зор като й подадеш рязко газ А и ти с 95 ли я караш не бих си утровил автомобила с това ! Моето предложение е следното иди на Лук Ойл , ако имаш карта зареждай с нея и отстъпка имаш разлика в цената с 95 няма да усетиш кой знае каква но горивито е друго.Пробвай с 98 и не я стряскай много , естествено изчакай си я да позагрее преди да тръгнеш да шофираш все пак студен мотор , харчи повече.
                Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

                Коментар


                  #9
                  Мисля, че разхода ти е напълно нормален. Виж заводските спецификации и ще разбереш, че си напълно в норма. За модела 1.6 16V 90 к.с. производителя, дава разходна норма от 9.4 л/100км. градски цикъл и 5.4л/100км извънградски при 90 км/ч.Аз на моята 1.8 16V 113 к.с съм доволен, когато имам градски разход от 12л./100км.

                  Коментар


                    #10
                    И пропуснах да пиша - зареждай само в Лукоил или Шел.

                    Коментар


                      #11
                      Re: Пак за високия разход 1,6 16в А6

                      KrAs написа:
                      Здравейте колеги бравото почна да гори много откакто съм го взел с каквото и да е каране немога да падна под 10-11 разход разлика между това да ходиш всяка сутрин на работа и да се връщаш в 6 с най големия трафик и да направиш за 2-3 дена 100 км градско след 12часа вечерта което си е направо извънградско няма в горенето. Та дотук с предисторията реших, че този разход си е много при положение, че съм с 90-те коня а не с целите реших да махна катализатора наливам до горе слагам тръба 100 км както преди зареждам 8 литра! Нулирвам пак догоре тоя път стрелката почва да пада бая бързо на 60-тия км реших да се пробвам зареждам 9 литра за 60 км едва не припаднах и сега пак проба грешка ама резултата май ще е като предния, не че очаквам малък разход от фиат, но това 8 си беше някакъв блян за 1 ден. Относно колата нищо и няма от ниските до високите е като самолет добре оскорява има си тяга не придърпва не прихлъцва всичко е ток ама разхода от каде идва тогава. Единственото което е в по окаяно състояние е стъпковото моторче го прочиствах наскоро че задържаше и сега като се движиш с 3хил оборота и като изкл от скорост се топва на 800 отива на 1000 за секунда две и пак се връща на 800. Е колеги очаквам предложения тази седмица събота я карам на канал и почвам от въздуха до ауспуха да проверявам дано да излезе нещо.
                      Понякога зареждам 100 октана,иначе само 98,много рядко 95
                      Marea HLX 147ps

                      Коментар


                        #12
                        зареждам 20 лева от Лукойл - минавам едни километризареждам 20 лева от OMV - минавам с 30 километра повече..както искаш тъй ги смятай разликата е от земята до небето
                        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
                        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

                        Коментар


                          #13
                          KrAs написа:
                          Колега аз казвам, че моето почна да прави 16 на 100 градско при нормално каране максимум 3 хил. оборота говоря и това дори рядко
                          Колега,отиди при човек който разбира да ти премери Ламбда-сондата.Разхода ти наистина е завишен както обясняваш.

                          Коментар


                            #14
                            reter написа:
                            зареждам 20 лева от Лукойл - минавам едни километризареждам 20 лева от OMV - минавам с 30 километра повече..както искаш тъй ги смятай разликата е от земята до небето
                            Аз съм така само, че ШЕЛ и ОМВ.Незнам от къде идва тази разлика ама е така.
                            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                            Ex.Opel Astra

                            Коментар


                              #15
                              KrAs написа:
                              Колега аз казвам, че моето почна да прави 16 на 100 градско при нормално каране максимум 3 хил. оборота говоря и това дори рядко
                              Как ти се движи температурата? При мен от смяна на термостат, разхода ми падна с около 2/100.
                              Peugeot 407 2.0 HDI

                              Коментар

                              Working...
                              X