Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не потдържа температурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не потдържа температурата

    нещо ми играе яко температурата .... много бавно загрява и ужасно бързо изстива. Преди 2 седмици сменях термостат и датчик за инжекциона. Карах я извън града пак имаше игра на температурата, но като си позагря по така и заспа. Но ето днес пак карах извън града и когато скоростта е по висока и се срива температурата. А и количката ми гори доста и мисля, че температурата е причината. Ако може да ми кажете на какво да обърна внимание ще съм благодарен.
    Браво 1,4

    #2
    каквъв дадчик взе? те бяха по цветове май как ти е парното? провери за запушване от разширителя към термостата
    Powered by Emzo

    Коментар


      #3
      ТЕРМОСТАТА

      ПРОБЛЕМА ТИ Е В ТЕРМОСТАТА.НЕ СИ ВЗЕЛ НА ТО4НИТЕ ГРАДУСИ.И МОИТА БЕ6Е ТАКА И С ТЕРМОСТАТ СЕ ОПРАВИ.НА КОРПУСА ТРЕА ДА ИМА ГРАДУСИ.НЕЗНАМ КАКАВ СА ТИ ПРОДАЛИПрочети правилата!Не пиши с големи букви и не ползвай 4 и 6 вместо буквиМодераторски екип на fiat-bg.org
      //// F I A T B R A V O 2.4 20V 175hp.

      Коментар


        #4
        ах мамито им .... син датчик взех. Нямам идея за термостата, трябва да погледна.
        Браво 1,4

        Коментар


          #5
          ТЕРМОСТАТА

          дат4ика за температурата си е 1 и е син.не е дат4ика проблема-100%термостат-ако е тои треа да 4ерпи6 бира
          //// F I A T B R A V O 2.4 20V 175hp.

          Коментар


            #6
            дадчикааа........... термостата си е наред сигурен съм....свали го и го накисни в гореща вода и примери на колко градуса отваря и ма ли хистерезис
            Powered by Emzo

            Коментар


              #7
              има 2 вида дачици..... по цветове бяха но не помня точно какви бяха.. в тях има разлика в градусите..
              Powered by Emzo

              Коментар


                #8
                Re: не потдържа температурата

                sevastiyan написа:
                нещо ми играе яко температурата .... много бавно загрява и ужасно бързо изстива. Преди 2 седмици сменях термостат и датчик за инжекциона. Карах я извън града пак имаше игра на температурата, но като си позагря по така и заспа. Но ето днес пак карах извън града и когато скоростта е по висока и се срива температурата. А и количката ми гори доста и мисля, че температурата е причината. Ако може да ми кажете на какво да обърна внимание ще съм благодарен.
                Първо провери новия термостат дали работи коректно. Стартирай двигателя сутринта когато е студен и виж дали почва да затопля маркуча който излиза от термостата и отива в радиатора. Симтомите които описваш са на не добре затварящ термостат. Щом като температурата пада при извънградско това означава че новия ти термостат не затваря добре.
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар


                  #9
                  именно да! вече се сблъсках с такъв термостат ... знам симптомите ... ама с тоя нямам и 300 км изминати и така да се прецака ...
                  Браво 1,4

                  Коментар


                    #10
                    sevastiyan написа:
                    именно да! вече се сблъсках с такъв термостат ... знам симптомите ... ама с тоя нямам и 300 км изминати и така да се прецака ...
                    Всичко е възможно , аз затова сложих темостат от Рено 5 в маркуча за 11лв. Бях се начел от теми за дефектирали термостати в рамките на година след смяната.
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #11
                      кажи ми каква е схемата с този термостат от рено 5 ако може
                      Браво 1,4

                      Коментар


                        #12
                        sevastiyan написа:
                        кажи ми каква е схемата с този термостат от рено 5 ако може
                        http://download.fiat-bg.org/Books/Br.../Termostat.pdf Аз съм 1.6 двигател и при мен стана 20хил.км.без проблеми.
                        Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                        Коментар


                          #13
                          сега ще прочета. мерси много. моята е 1.4
                          Браво 1,4

                          Коментар


                            #14
                            поръчах го. 10 лв на 86 градуса имаше и на 89... оригиналният ми е на 88кой е по-добрият избор?
                            Браво 1,4

                            Коментар


                              #15
                              sevastiyan написа:
                              поръчах го. 10 лв на 86 градуса имаше и на 89... оригиналният ми е на 88кой е по-добрият избор?
                              86 за да компенсира фактора забавяне при отварянето , понеже термостата не се намира на оригиналното вече място.
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар

                              Working...
                              X