Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.1 55 висок разход.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Punto 1.1 55 висок разход.

    Здравейте!Купих си пунто преди месец. Преди да го купя го огледахме добре в сервиз след което го обслужих напълно (смених, масло, свещи, ремъци, семергинг, гарнитура на капака, филтри и др. неща). До тук всичко изглежда добре, но много висок разход ми удари.В София в големите задръствания в центъра в това време ми гори 10/100 л/км. Това нормално ли е?Ако не е нормално от каква може да е високия разход. Нали уж тази кола трябва да е доста икономична?
    _/''''''''''''''''''''''''\_
    //---------------\\
    [( )== //// ==( )]
    |_|'------------'|_| ....Punto

    #2
    Хехе за тоя разход в София много хора биха ти завидели.Тука разхода се брои на часове не на нещо друго на 100. :PАко искаш да направиш коректна преценка напълни догоре,пусни се междуградско и след 100 км зареди пак догоре.После вече може да говориме за голям разход :D ,ако има проблеми...предполагам за бензин говориш,щом е 1.1....

    Коментар


      #3
      Бензин е.1.1 55 коньовия двигател.Добре, но нали уж точно този двигател бил супер икономичен и в София лятото давал разход от 7.5/100.Сега зимата разбирам, че се вгига разхода, но чак 10/100 от кола която е 50 коня ми се вижда множко.
      _/''''''''''''''''''''''''\_
      //---------------\\
      [( )== //// ==( )]
      |_|'------------'|_| ....Punto

      Коментар


        #4
        преди да го купиш трябваше да прочетеш характеристиките му .. градско му дават нещо от рода 8,7 ако не се лъжа аз съм със същотото пунто , като е топло ако не го настъпвам градско разхода ми е около 6 и нещо , поне така го прецинявам, но иначе аз не го жаля и си ми подържа 10/100 във Търново , вие в СФ имате по големи задръствания такаче разхода ти може и по висок да е иначе на дълго е много икономично двигателче, много съм доволен, ако го караш 90-100 твърдо 5л ако го рендосаш обаче 150 да върви , все едно си в града 8л отива :D
        Пунтак 1.1 с лека измама под капака

        Коментар


          #5
          Напълно нормално е колега, на мойто пунто 1.2 миналата зима си ми даваше около 10 Софийско.Проблема не е в колата а в адския трафик
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            колеги и аз имам съ6тото пунто ама нqмам този проблем ама аз имам друг,на мен пък ми глахне нещо и прекъсва,аз се съмнявам за свещи колеги посаветваите ме какви свещи да му купя и какви пари са

            Коментар


              #7
              пробвай първо да смениш бензиностанцията и аз имах проблеми отначало , набедих свещи ама се оказа бензин
              Пунтак 1.1 с лека измама под капака

              Коментар


                #8
                uBoy написа:
                пробвай първо да смениш бензиностанцията и аз имах проблеми отначало , набедих свещи ама се оказа бензин
                ами кво дати кажа аз все зареждам от различни бензиностанциимн и маи не е от банзина дати кажа аз,а пък свещите ми неса сменяни от както съм я взел колата и малко са избили на места, и та кажете какви са най добрите свещи за пунтото и как варвът като цена

                Коментар


                  #9
                  Beru,denso и ngk.
                  ex. punto elx 1.2i
                  Lancia Libra 1.6

                  Коментар


                    #10
                    petio4528 написа:
                    Beru,denso и ngk.
                    това са марки на свещи който ми препоръчваш ли,какжо е това, колега доизасни се,ако е така какви пари са тези

                    Коментар


                      #11
                      Най-добре ще е да отидеш накрая до някой магазин във форума свещи не продават.

                      Коментар


                        #12
                        Да товаса марки на свещи.Препоръчвам ти някои от тях.За цени не мога да ти кажа.Незнам обаче дали проблемът ти е от свещите,по скоро ако прекъсва много може да е бубина.
                        ex. punto elx 1.2i
                        Lancia Libra 1.6

                        Коментар


                          #13
                          roko_ok написа:
                          Най-добре ще е да отидеш накрая до някой магазин във форума свещи не продават.
                          нали така и смятам да направя, мерси за съвета :D

                          Коментар


                            #14
                            petio4528 написа:
                            Да товаса марки на свещи.Препоръчвам ти някои от тях.За цени не мога да ти кажа.Незнам обаче дали проблемът ти е от свещите,по скоро ако прекъсва много може да е бубина.
                            ами дати кажа не е много ама като почне да набира и глахне, не е голямо прекъсването малко е ама го има,ама пък и те сжещите не са и сменяни и едната е взела да избива малко и там някаде се губи тока

                            Коментар


                              #15
                              Мойте са Шампион мисля бяха по 4,50,магазина е на кръстовището на Мария-Луиза и бул.Източенмисля се казваше,тоя дето е Каменица.Нямам проблеми с тия свещи.
                              Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                              Коментар

                              Working...
                              X