Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Инжекциона има ли система за празен ход?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Инжекциона има ли система за празен ход?

    Колата ми е Пунто 2000г 1,2 60 кс. пълен инжекцион и въпроса ми е дали има системата за спиране на притока на гориво към двигателя,когато караш по инерция на скорост.Тоест като спускам 5км нанадолнище да карам на 5та или да изключвам от скорост?На Ладите със карбуратор "Озон 2" тая екстра я има,ама при инцекциона незнам?
    При пуснат ляв мигач от автобус на спирка, задействай спирачката и дай сигнал на водача.

    #2
    ЕВстествено че има
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      И аз так си мислех,но някъде четох че се срещало (не беше на Фиат) без тази функция.
      При пуснат ляв мигач от автобус на спирка, задействай спирачката и дай сигнал на водача.

      Коментар


        #4
        Караш си на 5-та, но подаването на гориво се изключва, когато оборотите минат определена граница, някъде около 1600-1800.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #5
          Да така е 1600-1800.

          Коментар


            #6
            spark написа:
            Караш си на 5-та, но подаването на гориво се изключва, когато оборотите минат определена граница, някъде около 1600-1800.
            Имащ предвид когато оборотите паднат под 1600-1800 ли?Или нещо друго е, че неразбирам......
            Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
            Ex.Opel Astra

            Коментар


              #7
              Когато оборотите са над 1800 тогава спира подаването на гориво.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                Ти сам можеш да го усетиш, засили я на скорост по един булевард на 3 та примерно и пусни газта ще видиш как хубаво убива скороста но като падне оборотомера към 1800- 1600 ще я усетиш как сама потръгва, тва е щот почва да цръцка гориво
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  За конкретния модел не мога да твърдя на 100% но на другите италиянки го има. За да сработи както по горе са ти обяснили колегите трябва да си подминал 1600-1800 оборота.Така и не успях да засека на колко точно сработва системата защото оборотомера ми беше дена самоделка.Обратното включване го прави към 1000 оборота. Тея неща ги пиша от личен опит защото си играх да ползвам системата да управлявам по същия начин и газовата уредба. За съжаление не можах да намеря подходящи газови клапани които да издържат голямото натоварвания и я зарязах. Но около половин година карах с тази система и виждах на сигналния индикатор как превключва.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм със този ДВГ. Не знам на колко оборота сработва системата за принудителен празен ход, но на 1300 об. пуска горивото.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар

                    Working...
                    X