Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с оборотите БРАВО 1.2 16v

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с оборотите БРАВО 1.2 16v

    здравейте колеги,при мен възникна следният проблем :сутрин когато запаля колата поддържа около 1100-1200 оборота което според мен е нормалноно след като загрее оборотите в движение при изключена от скорост оборотите падат до 500 за около4 - 5 секунди след което отиват на 800 .Лошото е че понякога колата гасне и присветва лампата на инжекциона.ако сте имали такива проблеми и сте ги разрешили моля да ги споделите
    FIAT BRAVO 1.2 16V

    #2
    колега може да имаш проблем с стъпковото моторче..... виж ако ти се занимава отвори го .... изчисти го и пак опитаи ! Късмет !
    AUDI 1.8 20V TURBO
    ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      vladko

      kolega trqbva da pro4isti6 drosel klapata i as imah su6tiq problem no ve4e e 6.probvai tova i 6te e nared vsi4koПисането на кирилица е задължително!Модерирано от екипа на fiat-bg.org
      fiat

      Коментар


        #4
        колеги благодаря за отговорите имам една молба да ми разясните как става почистването на стъпковото моторче и дроселовата клапа
        FIAT BRAVO 1.2 16V

        Коментар


          #5
          Махаш голямата пластмаса отгоре, после въздуховода, и другите две тръбички около него, откачаш жилото на газта, взимаш една еврейска звезда, развиваш четирите болта, откачаш конектора към стъпковия мотор и това е! Аз отделих и моторчето от клапата, и чак тогава я напръсках обилно с WD-40. Забърсах с чист плат и всичко вътре блесна, сега наистина върви по-добре. Успех!
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
          Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
          Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

          Коментар


            #6
            колега благодаря за изчерпателния отговор ще я почистя и ще пиша да ли има резултат
            FIAT BRAVO 1.2 16V

            Коментар


              #7
              след съветити който получих от колегитесвалих и почистих дроселовата клапа сега вече всичко е наред отново ви благодаря
              FIAT BRAVO 1.2 16V

              Коментар


                #8
                AUDI 1.8 20V TURBO
                ex - FiAT BRAVO 2.0 20V, 1.9 JTD ++, 1.8 16V+газ, Alfa Romeo 1.9 JTD

                Коментар

                Working...
                X