Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сваляне на гърне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сваляне на гърне

    Пичове колата ми дава много голям разход. Нито един от майсторите не може да я оправи. Вчера обаче забелязах как по ауспуха са се наслагали нишки вата от гърнето. Бръгнах с пръст и изпада бая ватичка. Надявам се проблема с разхода да е от гърнето! Вчера лежах под колата и видях, че гърнето се откача чак по средата на купето! Въпросът ми е мога ли сам да си го сваля от скобата? Има ли някакви усложнения ... защото искам да покарам малко без него :D въпреки шума за да видя как ще върви колата,защото сега е доста спъната . Браво 1.4 12v
    Браво 1,4

    #2
    Въобще има ли го варианта да карам без двете гърнета като разкача тръбата след катализатора
    Браво 1,4

    Коментар


      #3
      Катализатора не е хванат към купето с тампони и ще увисне на долу. Може да говържеш временно с тел там точно над него има ушички за тампони. Но ще бъдеш толкова шумен че ще те благославят до десето коляно. Да не говорим че ще отнесеш някоя глоба за неизправян автомобил. Но иначе пробата е възможна ама си го правиш на своя глава. И дано не си от ония дето си мислят че колкото по шумна е една кола толкова е по мощна.
      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


      http://vbox7.com/play:124bedab

      Коментар


        #4
        Провери си прословутия разпределителен вал на мен разхода ми беше също уникален 6тото беше яко износен.а това е проблем за нашият мотор 1.4

        Коментар


          #5
          Оп ново гърненце си купих махнах катализатора ... сложиха ми резонантно гърне, та да видим сега .... със сигурност има промяна във вървенето на колата ама. В процес на засичане съм . Ако нищо не се промени следващия ми ход ще е да сменя температурния датчик и после ще обърна внимание на този вал. Иначе сега катализаторът ми е в мен. Някой знае ли каква е процедурата да избия малко парички от него? В смисъл цял ли го вземат или трябва да го разбия че да вадя от вътре глупостите?
          Браво 1,4

          Коментар


            #6
            sevastiyan написа:
            Оп ново гърненце си купих махнах катализатора ... сложиха ми резонантно гърне, та да видим сега .... със сигурност има промяна във вървенето на колата ама. В процес на засичане съм . Ако нищо не се промени следващия ми ход ще е да сменя температурния датчик и после ще обърна внимание на този вал. Иначе сега катализаторът ми е в мен. Някой знае ли каква е процедурата да избия малко парички от него? В смисъл цял ли го вземат или трябва да го разбия че да вадя от вътре глупостите?
            За сега не те съветвам да се оттърваш от него ако наистина не е здал багажа . Не е далеч времето когато няма да минават тея номера да си махаме катализаторите и да караме без тях. С един колега от форума доста си говорих ми на тази тема и той направи опит за рециклиране за който съм почти сигурен че е успешен но за съжаление колегата имаше някакви здравословни проблеми и не успя да тества така рециклирания катализатор на газ анализатор. А и както ти казваш че ти се е показала ватата от гърнето по вероятно само то да е здало багажа и да се е запушило. Ама повече акъл да не ти давам всеки си решава какво да прави.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар

            Working...
            X