Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вибрации на ниски обороти Brava 1.6 16

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вибрации на ниски обороти Brava 1.6 16

    Здравейте колеги, изникна ми следния проблем (поне аз си мисля, че е). Напоследък забелязвам вибрации на мотора когато вдигне необходимите градуси (имайки предвид температурите на вън че е под 0) на празен ход. Преди да загрее моторът ги няма, но като достигне средата на датчика се появяват. Като вдигна обороти над 2500-3000 не се усещат. Имате ли идея от какво може да е?!

    #2
    Напиши в какъв оборотен диапазон се появяват тези вибрации. Първото за което се сещам е някой тампон да е заминал.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      #3
      VooDoo написа:
      Напиши в какъв оборотен диапазон се появяват тези вибрации. Първото за което се сещам е някой тампон да е заминал.
      От празен ход, докато не вдигна обороти от порядака на кам 3000, иначе като е студена ги няма, независимо от това на колко оборота е. Да не би да е от някои от температурните датчици !?

      Коментар


        #4
        noogle_x написа:
        От празен ход, докато не вдигна обороти от порядака на кам 3000, иначе като е студена ги няма, независимо от това на колко оборота е. Да не би да е от някои от температурните датчици !?
        В такъв случай не е тампон както си мислех. Може би трябва да й направиш диагностика. Температурния датчик не вярвам да има връзка със вибрациите. Нещо свързано с токовите ми се струва- свещи, кабели, бобина. Явно проблема е свързан със загряването на колата, след като когато е студен двигателя си работи нормално.
        SEAT Leon Cupra 300
        Triumph Street Triple 765 R

        Коментар


          #5
          А като изключиш парното, реотаните и фарове и габарити, пооправя ли се?

          Коментар


            #6
            Mi6t0 написа:
            А като изключиш парното, реотаните и фарове и габарити, пооправя ли се?
            Ммм, да. Осезателно намаляват вибрациите (преди малко я покарах и пробвах). Идея от кое може да е?! Благодаря !!

            Коментар


              #7
              От акумулатора Замери го и го позареди малко. Вероятно караш предимно градско и затова се е разредил. Просто с тия задръствания в София няма начин. И при мен беше така, но наскоро пътувах около 200 извънградско, зареди се и сега пак си е ок. Или го зареди малко със зарядно, или повечко извънградско покарай Но като цяло няма страшно, надали ще има допълнителни усложнения

              Коментар


                #8
                Сега видях, че си от Варна, но няма значение - май и при вас е същото

                Коментар


                  #9
                  Благодаря колеги, ще пробвам да го позаредя, и да видя как е.

                  Коментар


                    #10
                    при мен е същия проблем - много неравномерно работи мотора и е доста шумен.Реших като се постопли времето да отворя маторя да видим клапани млапани как са,гумички да сменя,малко почистване,дано има ефект

                    Коментар

                    Working...
                    X